„Tučňáci, tučňačky, jste skvělí! Nezapomeňte dělat cestou domů pořádnej bordel,“ loučil se po 17. hodině s publikem zpěvák Harleje Tomáš Hrbáček. Ta patřila v dnešním odpoledním programu hoštické Stodoly Michala Tučného k vrcholům. Píseň Mám rád svařené víno s ní lidé v kovbojských kloboucích nadšeně zpívali a vytleskávali do rytmu.

Do Hoštic, kde je nyní zataženo, ale už neprší, přijely zatím zhruba tři tisíce návštěvníků. A další stále procházejí branou. Silné emoce vyvolalo krátké vystoupení písničkářky Rattlesnake Annie, která zazpívala na hrobě Michala Tučného. „Držela jsem nad ní deštník. Bylo tam plno, zpívala Tam u nebeských bran a Posledního kovboje a lidé s ní. Kamarádka plakala,“ popsala organizátorka Gabriela Novotná.

Publikum nyní čeká večerní dvorana, kde písně legendy české country zazpívají Josef Vojtek, Jan Vyčítal, Rattlesnake Annie a další. Mezi diváky je řada skalních fanoušků Michala Tučného. Patří k nim desetičlenná parta z Ostrova nad Ohří. Přijeli v černých tričkách s nápisem Atlantis Ostrov a jmény. Jsou mezi nimi Tučňák Karča, Didi, Koza i Jechy.

„Na Stodolu jsme přijeli podesáté a udělali jsme si trička, aby bylo vidět, že jsme opravdoví fanoušci. Chtěli jsme všem ukázat, že když lidé drží pohromadě, tak je to lepší,“ vysvětloval pětatřicetiletý Karel Kunz, který měl na tričku zepředu obal z Tučného LP Medicinman.

On i jeho kamarádi mají doma všechna zpěvákova CD a navštěvují se s Martou Tučnou. Stodola je pro ně hlavně setkání přátel. „Myslím, že zůstává stejná.. Musí tu hrát i jiné kapely, kdyby lidé poslouchali celý den country, tak by to bylo nezáživné. Důležité je, že večer se hrají ty vzpomínkové písničky na Michala a to je na Stodole to krásné. Počasí nám nevadí, jezdíme v dešti, za sluníčka, jsme prostě takoví kovaní tučňáci,“ dodal Kunz.