Americká písničkářka Rattlesnake Annie, zpěvák Kabátu Josef Vojtek a Jan Vyčítal z Greenhorns patří k největším hvězdám, které se v sobotu představí na festivalu Stodola Michala Tučného v Hošticích u Volyně. Vrcholem bude tradiční dvorana, při níž interpreti z různých žánrů zpívají písně legendy české country.

Program otevře již v pátek po 18. hodině Rozjezdová party. Písně při ní bude pouštět spíkr Rock rádia Petr Voráček. „Sám je i tramp a máme vyzkoušené, že lidé v pátek rádi poslouchají Divokýho Billa a podobně,“ řekla organizátorka Gabriela Novotná.

V sobotu dostanou jako první prostor vítězové Soutěže v lese. O postup se utkají písničkáři Ondřej Vejsada, Pavel Petran a skupina Skrze srdce. Během odpoledne pak vystoupí Pavlína Jíšová, která s Tučným zpívala, Děda Mládek Illegal Band nebo Harlej.

Rodinná kamarádka

Rattlesnake Annie známá v Česku jako Anka Chřestýš a další hosté obsadí pódium po půl deváté večer. „Je pro nás významný host, naše rodiná kamarádka, svůj blok chce hodně směřovat na Michala. Ani jsem jí původně nechtěla říkat, ale sama nabídla, že přijede a podpoří festival,“ popsala Novotná.

Anka Chřestýš přijede na Stodolu podle pořadatelů již potřetí. S Tučným spolupracovala od roku 1982. „Hoštice jsou mou velikou láskou, nejen kvůli Michalovi, Tučňákům a Michalově nádherné rodině. Je úžasné, jak jeho manželka Marta a dcery Gábina a Míša neúnavně pracují na uctění jeho památky a jeho muziky,“ uvedla písničkářka.

Složení účinkujících na dvoraně letos organizátoři obměnili. Velkou pozornost poutá jméno lídra Kabátu Josefa Vojtka. Ten zazpívá písně Tak už mi nefňukej a Blues folsomský věznice. „Potřebovali jsme pořádného, známého chlapa a moc jich v této republice není. Reagoval pozitivně,“ podotkla Novotná.

Kromě něj si Tučného hity střihnou i finalisté hudebních soutěží Ondřej Ruml nebo Leona Černá. Program ozvláštní brazilská bubenická show, podobně jako v minulých ročních dudáci nebo Vlčnovské Búdové umělkyně. Místo závěrečného ohňostroje zvolili letos pořadatelé vznášející se lampionovou show.
Loňský ročník, kdy přišlo 2 500 lidí, propršel. Proto je závěrečné přání Novotné jasné. „Těším se, že bude hezky.“