Podle ředitelky městského kulturního střediska Evy Dresslerové i za deštivého počasí. „S Lucií Bílou, respektive s jejím manažerem, je uzavřena smlouva, a tak pokud se nestane něco zcela mimořádného, přijede,“ potvrdila deníku představitelka pořádající organizace.

Většina letošních akcí naplánovaných do zámecké zahrady nebo na hradní nádvoří musela být pro nepřízeň počasí přestěhována pod střechu kulturního domu. V případě koncertu Lucie Bílé tomu tak nebude ani v případě, že bude pršet?

Koncertu předchází náročná technická příprava několik hodin před zahájením, a proto ho není možné v případě deště přeložit. Jeviště bude zastřešené a diváky prosíme, aby se vybavili pláštěnkami a přinesli s sebou dobrou náladu. Stále věříme, že se počasí umoudří a bude konečně lépe. Pokud ho bude nutné zrušit, budeme o tom informovat na www.kultura.strakonice.cz, v městském rozhlase a ve strakonické televizi. V takovém případě by bylo divákům samozřejmě vráceno vstupné.

Kolik již máte prodáno lístků?

Lístky se prodávají v síti Ticketstream na mnoha místech republiky, takže přesná čísla nemám. Než jsem minulý týden odjela do Strážnice, bylo jich u nás prodáno kolem čtyř set. Ale lidé stále volají a zřejmě čekají na vývoj počasí.

Lístek na koncert stojí 650 korun, což není ve Strakonicích běžné. Nezdá se lidem příliš drahý?

Cena lístku je přiměřená, v sousedním nejmenovaném městě stál její koncert 990 korun, koncert na pumpě ve Čkyni více než 800 korun.

Lucie Bílá je vynikající zpěvačka evropského formátu. Kdy byla naposledy ve Strakonicích?

Lucie Bílá u nás nebyla mnoho let a věříme, že její koncert spolu s bandem Petra Maláska bude výjimečným zážitkem, který umocní kulisa strakonického hradu.

Petr Pučelík