Cílem festivalu je ukázat široké veřejnosti, že i mentálně a zdravotně postižení lidé jsou schopni obdivuhodných uměleckých výkonů, a přispět tak k odstranění bariér mezi postiženými a nepostiženými. Své umění na něm předvede celkem 25 hudebních souborů, z toho 18 českých a 7 zahraničních z Makedonie, Polska, Bulharska Německa a Slovenska.

Program už devátého ročníku festivalu mentálně a zdravotně postižených hudebníků bude slavnostně zahájen ve středu 22. dubna v 10 hodin dopoledne v Domě kultury Strakonice. První den uzavře tamtéž od 20 hodin country večer s ukázkami country tanců.

Další den čeká učinkující veřejné vystoupení v Blatné a v Horažďovicích a večerní diskotéka Miloše Zemena zpět v domě kultury Strakonice. V rámci večera se mohou účastníci těšit na soutěže a vystoupení skupiny historického šermu Vendetta.

V pátek 24. dubna se festival přesune do Volyně a do Vodňan a vyvrcholí slavnostním galavečerem od 20 hodin opět v Domě kultury Strakonice, na němž se jako hosté vystoupí skupina TiDiTaDe, která představí africkou hudbu a tanec.

Festival pořádá Městské kulturní středisko Strakonice za podpory Ministerstva kultury ČR a Jihočeského kraje a jeho součástí je i prodejní výstava výrobků klientů z Domova Petra Mačkov.

Iva Höflerová