Jaké byly vaše ambice při vstupu do soutěže?

Na úplném začátku jsem si nedávala žádné ambice, prostě jsem šla do soutěže s tím, abych jednou nelitovala, že jsem to nezkusila. Postupem času zavládla rivalita, každá z finalistek to v sobě měla, prostě myslela na vítězství.


A do soutěže jste se přihlásila sama?

Přihlásila jsem se na popud mojí maminky, která mi řekla, abych to zkusila. Tak jsem to zkusila a vyšlo to takhle dobře.


Prý jste byla skvělá parta. Bylo tomu tak opravdu?

To musím potvrdit, parta jsme byly opravdu skvělá. Všechny dívky byly milé, žádná z nich nedělala žádné problémy, prostě jsme si sedly. A i celý kolektiv lidí, který soutěž organizuje, byl skvělý. Všichni se k nám chovali velice hezky.


Můžete říci, jaké má vítězka soutěže a studentka lékařské fakulty záliby?

Hodně času mi zabere studium na škole, medicína je opravdu hodně náročná. Jinak ráda sportuji, často chodím běhat, hraji squash a miluji přírodu. Kromě toho také chodím na soukromou plastickou chirurgii, což je práce, která je zároveň i mým velkým koníčkem.


To, že studujete medicínu, bylo vaše rozhodnutí, nebo jste tím chtěla splnit sen někomu z vaší rodiny?

(smích)Ne, bylo to moje rozhodnutí. Moji rodiče jsou oba učitelé…


Vyhrála jste soutěž Dívka Šumavy. Myslíte si, že půjde skloubit studium medicíny s modelingem?

Uvidíme, to se teprve dozvím, co mě vlastně bude čekat. Pokud se ale nějaká zajímavá práce v modelingu naskytne, ráda bych ji využila. Určitě by mi to přineslo něco nového a hlavně nějaké zkušenosti.


Kdo vám při finále fandil v hledišti?

Byla to moje rodina, přítel a také přátelé, kteří za mnou přijeli do Písku. A když jsem vyhrála a získala korunku, tak mě asi podpořila i odborná porota.


A cítila jste podporu svých nejbližších v průběhu celého přípravného období až do samotného finále?
Určitě, celého půl roku mě povzbuzovali i uklidňovali, že vše bude v pohodě a dobře to dopadne. Že když nejde o život, mám být v pohodě a všechno si užívat. Všichni byli skvělí a já jim děkuji.


Kolik už jste dostala gratulací?

Blahopřáli mi rodiče, kteří již odjeli domů, protože neměli pozvánku na banket po finále, ale kamarády ze školy tady nějaké mám, takže snad vítězstvítrochu oslavíme. Teprve nyní si to začnu náležitě užívat.


Jak si budete užívat svoje roční kralování?

Zatím vůbec nemám představu, co mě čeká. Určitě mě čeká účast na různých akcích a já doufám, že to všechno nějak zvládnu společně i se studiem na škole. Zatím vstřebávám super pocit z prvenství a získaných cen a budu plna očekávání, co mi zisk titulu Dívka Šumavy může přinést.

Co byste poradila dívkám, které by se chtěly přihlásit do následujícího ročníku Dívky Šumavy?

Já myslím, že stačí jedno slovo: přirozenost. Prostě si na nic nehrát a být taková, jaká jste.

Triumfovaly Plzeňačky, dva tituly získala kráska ze Strakonic

7. finálový galavečer Dívky Šumavy 2012 se uskutečnil v sobotu 13. října v Divadle Fráni Šrámka v Písku. Nejvíce bodů a srdce poroty si nakonec získala Kateřina Brabcová z Rokycan. Druhou příčku obsadila Markéta Strnadová z Města Touškova a třetí Veronika Půtová z Plzně.
Doprovodné tituly:
Dívka Škodateam 2012 – Kateřina Brabcová, Rokycany
Nejsympatičtější hlas rádia Kiss Proton 2012 – Kateřina Brabcová, Rokycany
Nejsympatičtější hlas rádia Kiss Jižní Čechy 2012 – Kateřina Štěpánková, Strakonice
Dívka Sympatie a Publika 2012 – Kateřina Štěpánková, Strakonice
Tvář Deníku 2012 – Markéta Strnadová, Město Touškov
Následná dražba korunky v hotelu Bílá růže vynesla letos rekordních 60 000 korun. Výtěžek bude opět rozdělen mezi Dětské centrum Jihočeského kraje a útulek pro týrané a nechtěné koně v Miřkově u Domažlic.