KDY: 20. září od 20.20 hodin
KDE: Škorna, Vodňany
ZA KOLIK: Vstupné dobrovolné


Vodňanské prezentující bude zastupovat mimo jiné Karel Burda. Místním ho představovat není třeba, protože za desítky let, během nichž zde působí jako fotograf a výtvarník, už ho znají snad úplně všichni. Ale pro mimovodňanské snad jen toto. „Do současné doby obeslal Karel Burda na 150 soutěží, získal 41 ocenění, zúčastnil se více jak 200 výstav společných či ve dvojici a uskutečnil 47 autorských výstav. 
Z větší dálky přijede Marcela Straková z organizace Humpolecká 8smička. 
Název Smyčka představivosti si pro svou prezentaci zvolila bývalá předsedkyně Vodňany žijou Markéta Machková.
Dalším hostem, který se bude pohybovat takříkajíc na domácím hřišti, bude Monika Sádlová, členka Klubu vodňanských výtvarníků. 
Restaurátorka Petra Šnokhausová vysvětlí, jak probíhá restaurování starého obrazu od začátku do konce. 
Jaroslava Papežová je výtvarnice ze západních Čech. Podněty pro svoje díla nachází prakticky všude. Ráda tvoří i na zakázku. Důležité jsou pro ni příběhy, které sbírá.
Z nedalekého Písku přijede povídat ředitel galerie Sladovna Adam Langer. Bude mluvit o tajuplné cestě za sluncem, životní zkušenosti při práci v dětském muzeu v japonské Hamadě. 
Iva Bukačová je sice z Chelčic, ale učí ve Vodňanech. Jejích 20 krát 20 obrázků má název Svět v obrazech je příběhem. Převahu žen potvrdí Radka Bošková, absolventka Fakulty designu a umění v Plzni, autorka výstavy vědeckých ilustrací „Ryby v obrazech", která se letos konala ve vodňanském MEVPISu a v budově radnice.


Vstupné na Pecha Kucha Night Vodňany je jako tradičně dobrovolné a bude použito k pořádání dalších kulturních akcí.

Pecha Kucha Night, která pochází z Tokia a její název znamená v japonštině povídání, se koná ve více než tisícovce měst po celém světě, a jejich počet každým dnem roste. Princip PKN je velice jednoduchý, každý prezentující promítá 20 obrázků a ke každému hovoří 20 vteřin. Je tak zajištěno, že se člověk dozví mnoho zajímavého za velmi krátkou dobu.