Divadlo Kvelb - Kašpárek

20. a 21. července od 21 hodin

Večerní pouliční představení, šité kejklířskou, artistickou a loutkářskou nití. Můžete se těšit na žonglování s ohněm, chůzi na dvoumetrových chůdách, na loutky dosahující výšky čtyř metrů a živou muziku. Téma hry je o lidské úzkosti, ale věřte nebo ne, je to komedie.
Představení se odehrává v prostorách hradního nádvoří. Lesní úsek cesty od parkoviště bude osvětlend.

Divadelní spolek Kašpar-Richard III.

7. až 11. srpna od 21 hodin

Koně, koně, království za koně! Vzestup a pád krvavého krále…

“Cesta k trůnu a moci je lemovaná potoky krve. A ostatní? Přihlížejí, bojí se, slouží nebo pomáhají – a pak se diví. Překvapivě současný historický příběh. Svoji cestu si volíme každý sám. A je jen na nás, kam povede…“ říká Jan Potměšil.

Představení se odehrává v působivých prostorách hradního paláce a východní věže, které jsou nasvíceny divadelními světly. Diváci využijí speciální stupňovité hlediště, které je letos navýšeno až do výšky 210 cm.

Podle herců, kteří měli možnost hrát i na letních shakespearovských slavnostech na Pražském hradě, má divadelní prostor na Kašperku jednoznačně působivější atmosféru a lepší akustiku.

I díky speciálnímu pódiu a hledišti diváky čeká naprosto jedinečný kulturní zážitek v opravdu výjimečném divadelním prostředí. Lesní úsek cesty od parkoviště bude plně osvětlen.

Divadelní soubor Dialog - Takový malý žertík

17. srpna od 18.30 hodin

Hořká komedie o pikniku na konci léta.

Domníváte se, že jste ideální pár? Znáte se dlouho? Milujete se pravidelně? Tak o svém vztahu raději nežertujte!

Režie: Jana Kubátová. Hudba: Dalibor Bárta, Václav Bárta. Hrají: M. Chmelíková, P. Bárta, R. Brejcha, E. Markvartová, P. Vodica. Představení se odehrává v hradním paláci.

Práce na střeše program neohrozí

Ve druhé polovině měsíce července by měla začít montáž nového krovu na střechu východní věže. Stará střecha byla zničena orkánem Kyrill v lednu t.r.
V srpnu by měla následovat montáž šindelové krytiny. V tom samém měsíci budou v areálu hradu probíhat i některé zajišťovací práce, především dílší opravy hradeb či zajištění vnějšího pláště západní bašty.

Horolezci budou také natírat šindelovou část střechy západní věže a opravovat narušené oplechování v místě dotyku šindele a původních 650 let starých cihel.

Tyto práce však v žádném případě nebudou nijak narušovat návštěvnický provoz na hradě, ani připravovaná představení.