Ve čtvrtek 29. listopadu vystoupí v městském domě kultury známá herecká dvojice Eva Hrušková a Jan Přeučil. Eva Hrušková, kterou mohou malí i starší diváci znát jakou první filmovou Popelku, nám při té příležitosti poskytla krátký rozhovor.

Na jaké téma vystoupíte?

Budou to Pražské pověsti s písničkami Zdeňka Bartáka. První díl – Pověsti české – jsme ve Strakonicích hráli v březnu 2006. Jsme vždycky rádi, když děti vidí obě představení, trochu na sebe navazují a např. hudba má velmi stoupající tendenci, při čertím rokenrolu si děti opravdu zazpívají a zařádí, i když se zdá, že téma pověstí mnoho zábavy neslibuje. Opak je pravdou. Golem i čert z Faustova domu děti skutečně pobaví i poučí.

Co se za rok od vaší návštěvy ve Strakonicích změnilo?

Nevím, co se změnilo ve Strakonicích, a jestli něco, tak doufám, že jen k lepšímu. Manžel Jan Přeučil v létě natočil dva filmy – hraje v novém filmovém zpracování Máje (režisér Brabec) a ve snímku režiséra Jána Nováka Jméno. Tento druhý film se odehrává v uherskohradišťské věznici v padesátých letech. Věru, je to velmi vážné téma. A hrdinové té doby, političtí vězni, na ty by se nemělo zapomínat.

Údajně je zatím do MěDK Strakonice objednáno pouze jedno představení. Učitelé ve strakonických školách nemají zájem o podobná pásma?

Neumím si to vysvětlit. Vždyť naše představení vlastně doplňuje školní výuku, a to zábavnou formou. Nevím tedy, jaká představení mají učitelé rádi nebo podle čeho je vůbec vybírají.


Jaké máte zkušenosti z jiných míst České republiky?

Někde hrajeme i dvakrát i víckrát za rok. Například Liberec, Havířov, Vlašim a spousta dalších a dalších míst. Diář je teď plný komplet do konce června 2008, obsazujeme podzim toho roku. Proto mě mrzí, že ti, na které nevyšel termín, představení neuvidí a ti, kteří by mohli , ho neuvidí také. 