Zimní stadion patřil v sobotu čtvrtému ročníku Countryfestu. Na akci, která je na Strakonicku ojedinělá, se představilo šest kapel. Z domácích například Countryhell, Š – umíci nebo strakoničtí Na Chvíli.

„Řekl bych, že diváky táhlo celovečerní vystoupení kapely Taxmeni. A zvědaví byli také na kapelu Načas, která uspěla v hudební soutěži Porta a nedávno i na soutěži Zahrada,“ řekl za pořadatele Ladislav Kratochvíl. Načas totiž tvoří blatenští bratři Jan a Tomáš Komínové. „Lidé o kapele hodně slyšeli, ale kluci ještě doma nezpívali, “ dodal Kratochvíl.

Na country festival si do Blatné najde každoročně cestu kolem 300 až 400 lidí. „Původně jsme touto akcí navázali na Stodolu Michala Tučného. Scházelo se tu kolem deseti kapel, které si přijely navzájem zahrát. Postupně se festival otevřel i veřejnosti. Více než domácí k nám ale zavítají turisté nebo lidé, kteří tráví v okolí víkend,“ poznamenal Ladislav Kratochvíl.

„Jsem s rodinou na dovolené ve Strakonicích a viděl jsem plakát, že je v sobotu v Blatné Countryfest, tak jsem se sem vypravili. Zatím se nám tu moc líbí,“ chválil si akci jeden z návštěvníků Jan Mašek z Prahy.