Nyní se ve spolupráci s MěKS Strakonice pustil jako spolupořadatel do koncertu Návrat legend comeback 13. srpna v letním kině se speciálním hostem, legendární britskou kapelou Uriah Heep.

close Uriah Heep a František Mareš info Zdroj: Archiv redakce zoom_in Františku, proč spojení kapely Uriah Heep a strakonických hudebních legend?
Všechny kapely, které vystoupí, jsou pro mě legendy, ať už ve světovém nebo strakonickém měřítku. Chtěli jsme uspořádat velký koncert a troufnu si říct, že koncert této velikosti ve Strakonicích ještě nebyl.

Pokud zůstaneme u místních kapel, běžně spolu koncertují?

Právě že ne, jsou to kapely, které společně už nehrají. Například Lidová metelice vystoupí po osmi letech, STA Rock a Recept dokonce po devíti letech. Jediná aktivní skupina je nyní Blue Stars 69, která občas vystupuje.

close Uriah Heep info Zdroj: Archiv redakce zoom_in Uriah Heep je britská rocková skupina, která vznikla v listopadu 1969, když producent Gerry Bron pozval klávesistu Kena Henslyho (dříve člen skupin The Gods a Toe Fat), aby se připojil ke skupině Spice, která podepsala kontrakt u jeho značky Bronze Records.
Uriah Heep se spolu s dalšími třemi skupinami ( Led Zeppelin, Black Sabbath a Deep Purple) stali jednou z top rockových skupin začátku 70. let.


Od kdy bude pro diváky otevřeno?
Areál letního kina otevírá ve 14 hodin. Pro prvních 1000 diváků a pouze v čase do 15 hodin je připravený bonus v podobě limitované a neprodejné edice trička zdarma s motivem Strakonic a logy všech kapel.

Jaký je časový harmonogram koncertu?
Zahajujeme v 15 hodin. Každá kapela má prostor 45 minut a 15 minut bude prostor na přestavbu jeviště. Vše je načasované, tedy pokud přetáhnou, mají prostě smůlu, vypneme je.

Jak půjdou kapely za sebou?
Zahájí Blue Stars 69, kdy číslovka je opravdu rok založení. Druhý v pořadí bude STA rock, kteří byli nejpopulárnější před revolucí. Další je na řadě Recept, tato kapela bude zajímavá hlavně pro příznivce Hamru, protože Zdeněk Kotrba je jejich lídrem. Čtvrtá je Lidová metelice a výrazná postava Jardy Lískovce. Jejich vystoupení je spojení tvrdého rocku a divadelní šou. Pátí vystoupí Přátelé Bontonu, což je staronová kapela, nově posílená o kytaristu Zdeňka Charlieho Blažka. A potom už přijdou na řadu „Uriáši.“
Ať se vám líbí.

Program:

14.00 otevřené letní kino do 15 hodin s bonusem
15.00 zahájení
kapely vystoupí v pořadí:
Blue Stars 69
STA rockRecept
Lidová metelice
Přátelé BONTONU
URIAH HEEP

close Uriah Heep info Zdroj: Archiv redakce zoom_in