Na Krumlovsku, kam zasahuje i kousek Prachaticka a Budějovicka, patří mezi nejstarší kandidáty pětašedesátiletý současný senátor a starosta Hluboké nad Vltavou Tomáš Jirsa (ODS), stejného věku je i jeho protikandidát, místostarosta Prachatic Miroslav Lorenc (ANO 2011). Nejmladším kandidujícím v obvodu 10 je čtyřiačtyřicetiletý kaplický zastupitel a protipožární technik Václav Mikeš (SPD).

Na Táborsku, kam spadá i část Písecka a Benešovska, je nejstarším uchazečem o křeslo v horní sněmovně sedmdesátiletý filmový režisér a vysokoškolský pedagog z Vlašimi Miloš Zábranský (SPD). Jako nejmladší kandidáti se o hlasy obyvatel v obvodu 13 ucházejí dva devětačtyřicetiletí muži, milevský radní a právník Martin Kupec (ANO 2011) a chýnovský místostarosta, manažer a moderátor motokrosu Evžen Zadražil (Svobodní).

Senátoři. Ilustrační foto.
Představujeme kandidáty do senátu, do horní komory chtějí hlavně muži

Na Jihlavsku, kam spadá východ Jindřichohradecka po Kostelní Vydří, Dačice, Peč, Cizkrajov, Slavonice a Staré Město pod Landštejnem, je nejstarším registrovaným kandidátem jednasedmdesátiletý lékař Václav Lhotský (SPD) z Třebíče. Jeho nejmladším konkurentem o hlasy veřejnosti v obvodu 52 je právník a předseda Institutu práva a občanských svobod - Pro Libertate Tomáš Nielsen (Právo Respekt Odbornost).