V zastupitelstvu došlo k jedné změně. Zastupitel Radek Sosna (JIHOČEŠI 2012) rezignoval. Novým zastupitelem se stal František Burda, který byl na kandidátce jako 2.

Jednání mělo rychlý a svižný spád, takže během hodiny byli zvoleni starosta, místostarostové, radní i členové komisí a výborů. "Chtěl bych všem poděkovat za skvělý přístup a byl bych moc rád, kdyby se i další jednání nesla v tomto duchu. Zároveň bych ale chtěl všechny zastupitele požádat i o zdravé a jasné názory v případě, že nebudou se záměry vedení města souhlasit," řekl starosta Břetislav Hrdlička.

Druhý strakonický místostarosta Jaroslav Horejš.
Jsem týmový hráč, říká druhý strakonický místostarosta Jaroslav Horejš

Podle něj je nyní důležité dokončit především rozdělané investiční akce. K nim patří například nafukovací hala nad venkovním bazénem na Křemelce za cca 18 milionů korun bez DPH či rekonstrukce objektu Bažantnice na byty.

Zdroj: Deník/Petr Škotko

Na společné fotografii zleva nahoře stojí Pavel Drdel, Josef Hradský, Jan Hrdlička, Vít Holeksa, Rudolf Oberfalcer st., Břetislav Hrdlička, Jaroslav Horejš, Pavel Zach, František Christelbauer (všichni SV), Ladislav Havel a Martin Gregora (oba SPOLU PRO STRAKONICE).

Břetislav Hrdlička.
Starosta Strakonic Břetislav Hrdlička: Musíme především víc mluvit s lidmi

Zleva sedí Miroslav Žitný, Michal Pelíšek (oba SPOLU PRO STRAKONICE), Josef Zoch, Martin Horský, Rudolf Oberfalcer ml., Marie Žiláková (všichni SV), Miroslava Zralá, František Burda (oba JIHOČEŠI 2012) a Václav Král (SV). Na fotografii z pracovních důvodů chybí zastupitel Pavel Vondrys (JIHOČEŠI 2012), který se z jednání omluvil.