Jasno má vládnoucí Strakonická Veřejnost. Ta bude opět usilovat o další čtyři roky ve vedení města. „Už před několika měsíci jsem prohlásil, že se opět budu ucházet o post starosty města. Toto rozhodnutí trvá,“ řekl lídr Strakonické Veřejnosti a současný starosta Břetislav Hrdlička.

Strakonická Veřejnost má v zastupitelstvu 17 křesel z 21. Tři patří Trojkoalici ODS, KDU-ČSL a TOP 09. „Ve stejném složení půjdeme i do letošních voleb, ale budeme se jmenovat SPOLU,“ řekl lídr za ODS a člen zastupitelstva Ladislav Havel. Jméno případného kandidáta na starostu ale zatím dané není.

Jediné křeslo mají kdysi vládnoucí Jihočeši 2012. Předseda tohoto politického hnutí Pavel Hroch prozradil, že kandidátku pro volby určitě postaví. „Zatím zvažujeme zda sami, nebo v koalici. Víc zatím říct nemohu, vše budeme řešit 13. června,“ řekl Pavel Hroch. Přesto prozradil některá jména, která na kandidátce budou. „Současná zastupitelka Miroslava Zralá, dále pak bývalý starosta Pavel Vondrys a bývalý místostarosta Pavel Pavel. Další jména si zatím nechám pro sebe,“ dodal Pavel Hroch.

Michal Jančařík.
Zažil jsem toho tolik, že by to vydalo na několik životů, říká Michal Jančařík

Jasno mají také Piráti. „Ve Strakonicích kandidátku stavět nebudeme. Nenašli jsme tady patřičnou členskou odezvu,“ řekl krajský místopředseda Lukáš Kolářík.

Naopak po silném volebním krachu bude kandidátku stavět ČSSD. Krajský předseda Václav Valhoda to považuje za krok k obnovení tradice sociální demokracie, i když zatím bude tato kandidátka také koaliční. „O tom, kdo bude lídr, budeme jednat 7. června. Ve hře jsou dvě nebo tři jména,“ řekl.

Samostatnou kandidátku pro volby ve Strakonicích bude stavět KSČM. Potvrdila to předsedkyně strakonického okresního výboru Marie Pavlovičová. „Je dost lidí, kteří mají zájem se na kandidátce podílet. Ale kdo by mohl být lídr zatím jasné není. Já to rozhodně nebudu,“ dodala.

Bednáři v pivovaru zhotovují sudy, rok 1944.
RETRO: Starší a méně známé fotky ze Strakonic. Poznáte některá místa?

Podle nepotvrzených zpráv nebudou kandidátku ve Strakonicích stavět STAN či ANO 2011.

Volby do zastupitelstev obcí se v Česku uskuteční v pátek 23. září a v sobotu 24. září 2022. Termín těchto voleb je spojen s prvním kolem voleb do třetiny Senátu.

Co u vás rozhodne volby 2022Co u vás rozhodne volby 2022Zdroj: Deník

Co u vás rozhodne volby? Zapojte se do ankety Deníku

Na sídlišti není kde zaparkovat. Chybějí zubaři. Ulice jsou plné děr. A zrovna ve vaší obci stále chybí kanalizace, ačkoliv ji zastupitelé slibují roky. To jsou věci, které vás trápí. Co bude tím hlavním tématem zářijových komunálních voleb ve vašem bydlišti? Co u vás rozhodne volby? Dejte nám vědět. Zapojte se do předvolební ankety Deníku na webu denik.cz/volbyuvas. Dostat se na ni můžete i načtením tohoto QR kódu.