Do senátních voleb je přihlášeno sedm kandidátů. Do zastupitelstva kraje jdou kandidáti 13 stran. Kromě současného senátora Josef Kalbáče (KDU–ČSL), se o přízeň voličů ucházejí i Miroslav Beneš (ODS), Pavel Buček (Strana zelených), Taťana Jirousová (KSČM), Miroslav Krejča (ČSSD), Vilém Mikula (koalice ČSNS a Strany zdravého rozumu) a Iveta Vilímková Strana důstojného života). Volební místnosti budou otevřené v pátek od 14 do 22 hodin, v sobotu od 8 do 14 hodin.

Znáte všech sedm kandidátů do nadcházejících senátních voleb?

Vlasta Kůsová, Strakonice: Znám Beneše, protože je Strakoňák. Vím také o Kalbáčovi. O zbývajících kandidátech se dozvídám především z novin. Podle mého by o nich měli být lidé dostatečně informováni.

Aneta Břežanská, Strakonice: Kandidáty vůbec neznám. O ně a o celé volby se vůbec nezajímám. I přesto je ale informovanost občanů na výborné úrovni. Lidé by se o to však měli zajímat trochu více.

Miloš Benedikt, Strakonice: Znám všechny velmi dobře. Domnívám se, že ten, kdo se o to zajímá, je informovaný dostatečně. Především z tisku, televize a různých letáků, které chodí lidem do schránek.

Jiří Tůma, Strakonice: Neznám žádné kandidáty, ani se o to moc nezajímám. Poslední dobou jsem více v nemocnici, než doma, a proto už jsem několikrát nevolil. Letos se už snad k volbám vypravím.