S Miroslavem Krejčou se zná už několik let. „Je to člověk, který rozumí nejen tomuto regionu, ale i problematice týkající se zákonodárných iniciativ, což je hodně důležité,“ poznamenal včera Zimola.

Pracovní schůzky se zúčastnili i jeho straničtí kolegové, nově zvolení krajští zastupitelé – místostarostka Milevska Ivana Stráská a Ondřej Veselý, zastupitel Písku.

Jiří Zimola se vyjádřil k postupu koaličních jednání. „Dosud jsme absolvovali setkání s vyjednávacími týmy ODS a KSČM, abychom zjistili jejich představy. Nedohodlo se vůbec nic, spíše jsme sondovali, kde se naše programy potkávají a co bychom byli schopni z našich programů prosadit. Koalice je o kompromisech,“ konstatoval k povolební situaci.

Jak dodal, nejvýznamnější témata týkající se zdravotnictví, poplatků nebo privatizace nemocnic byla oběma stranami akceptována. Na dnešek je podle něj naplánováno setkání s trojicí zástupců KDU–ČSL.

Písecký kandidát na senátora Miroslav Krejča v tomto týdnu absolvuje v rámci své volební kampaně ještě další setkání s občany. S Josefem Kalbáčem se v pondělí zúčastnil duelu v Českém rozhlase, ale do regionální televize RTA již jeho soupeř nedorazil.