Rober podobná experimentální videa, nad kterými zůstává rozum stát, sdílí poměrně často. Celý jeho YouTube kanál je plný neuvěřitelných pokusů, při kterých zkouší ty nejnepředstavitelnější věcí. Výjimkou není ani obsah nového virálního klipu, v němž se pokouší vyhodit vejce z vesmírné výšky s tím, že se při dopadu nerozbije. 

Náročný experiment

Video začíná vysvětlením experimentu. Svěřuje se, že ho plánoval tři roky a původně uvažoval o tom, že vejce shodí z nejvyšší budovy světa. Později však své rozhodnutí změnil a rozhodl se to udělat z vesmíru. Ve videu také vysvětluje způsoby, jakými by tento pokus mohl úspěšně realizovat. Zmiňuje také, že tento experiment byl značně „fyzicky, finančně i psychicky vyčerpávající“.

Před samotnou finální akcí provedl vědec několik zkoušek. Ty ale vždy selhaly a vejce se pokaždé rozbilo. Počáteční neúspěch Robera neodradil a společně se svým týmem pokračovali dál, metodiku experimentu však pozměnili.

A jak experiment dopadl? Úspěšně. Konečný výsledek můžete zhlédnout na videu:

| Video: Youtube

Lidé jsou nadšení

Mark Rober video sdílel 25. listopadu a dosud jej zhlédlo skoro 21 milionů diváků. Veřejný experiment se dočkal i nejrůznějších komentářů.

„To je šílené, Mark je v podstatě průkopníkem vlastního vesmírného programu," zavtipkoval jeden z fanoušků.

„Děkujeme ti za utrpení, které jsi podstoupil, abys nás pobavil!“ komentoval další.

„Markova oddanost svému řemeslu je neuvěřitelná!“ vysekl poklonu další z nich. 

Co dalšího vědecký nadšenec a experimentátor plánuje, je zatím ve hvězdách. V minulosti se ale například doslova na vlastní kůži pokoušel zjistit, jestli žraloci více reagují na lidskou či rybí krev. Nebo zjišťoval, jaký je poměr moči ve veřejném či domácím bazénu.