Třeboňská šlapka jede do Rudolfova

Cykloturistickou sezonu zahajuje v sobotu 22. května cyklojízda Třeboňská šlapka. Registrovat se můžete mezi 9. a 10.30 h před Turistickým centrem na třeboňském Masarykově náměstí, kde dostanete mapku s trasou. Vyberte si ze tří délek, a to 53,5 a 69 km nebo 41 km pro rodiny s dětmi. Po prvních dvou delších se dostanete do přes vyhlídky z Dunajovické hory a Lišovský práh do Rudolfova. Zde získáte razítko z Hornického muzea nebo se seznámíte po části naučné stezky s historií dolů. Zpět do Lišova se dostanete přes Zvíkov, Slavošovice a okolo Banského doubí. Zvolíte-li nejdelší trasu, podíváte se také Velechvínským polesím k Ševětínu. Nejkratší trasa vede zpět do cíle přes Lišov a Zvíkov a vynechává Hornické muzeum.

Volarský puchýř se koná poprvé

V pátek 21. května se koná 1. ročník pochodu Volarský puchýř, který pořádá Dům dětí a mládeže Volary. Zaregistrovat se můžete od 7 do 16 h v DDM. Vychází se od vlakového nádraží a konec bude na Parkourovém hřišti. Na trase vás čekají hry pro celou rodinu. Pochod se bude konat za každého počasí.

Nábřeží ozdobily obří sochy

Na písecké náplavce si i letos můžete prohlédnout obří sochy z písku. Námětem je 777 let města Písek. V pátek 21. května bude výstava pod širým nebem otevřena a sochy z písku přenášeny online na facebooku, můžete však vyrazit i do města. Tam vás čeká také bojovka, které se můžete zúčastnit po celé léto. Až do podzimu budou k vidění i čtyřmetrová díla. Letos kvůli epidemiologické situace obří pískové sochy nebude zahajovat vernisáž, nekoná se ani akce Pískoviště.

Vodňanské rybářské dny letos jinak

Jubilejní 30. ročník Vodňanských rybářských dnů, rozsáhlé tradiční kulturně-společenské akce, který se měl uskutečnit už v roce 2020, se opět přesouvá na příští rok. Letos se Vodňanské rybářské dny budou konat v jednom dni, a to v sobotu, a v omezeném režimu. V sobotu po celý den můžete navštívit zábavně naučnou stezku Za rybami přes Vodňany. Podíváte se tak k partnerským organizacím a institucím ve městě. Rodiny s dětmi se dozví informace o rybách hravou formou, budou hledat souvislosti, lovit odměny a ještě se projdou. Vydejte se podle výtvarně zpracované mapy, kterou si můžete nalistovat ve Zpravodaji města Vodňany nebo vytisknout z webu www.rybarskedny.cz. S sebou je třeba vzít si tužku či pastelku, která se bude hodit k plnění úkolů. Ve 12 h nastoupí na cestu jako vtipná a hovorná průvodkyně herečka Simona Babčáková. Od 10 do 16 h si můžete vyzvednout odměnu, možnost bude i jiné dny (pondělí, středa 12 až 18 h; úterý, čtvrtek, pátek 8 až 12 h) s mapou a známkami v knihovně. Vychází se od kulturního domu, cíl trasy je v Městské knihovně Vodňany. Po stezce se můžete projít až do 13. června.