Předchozí
1 z 17
Další

Vltavotýnský Mikulášský trh a jízda parním vlakem

VlakIlustrační fotoZdroj: Externí autor

Vltavotýnský Mikulášský trh se koná v sobotu 3. prosince na zámečku Vysoký Hrádek (infocentrum elektrárny Temelín) jako součást akce Pekelným vláčkem za Mikulášem. 
První vlak z Týna nad Vltavou odjíždí ve 14.30 hodin, na Křtěnov přijede ve 14.55 hodin. Druhý vlak z Týna nad Vltavou odjíždí v 16.35 hodin, na Křtěnov přijede v 17.00 hodin.
Pro cestu zpět je možné využít vlak z Křtěnova v 15.30 hodin, do Týna nad Vltavou přijede v 15.55 hodin, nebo druhý vlak z Křtěnova v 17.20 hodin, do Týna nad Vltavou přijede v 17.45 hodin.
Ve vlaku obdrží děti za básničku nebo písničku od Mikuláše, čerta a anděla malou nadílku. S malými hříšníky, kteří budou mít předem zakoupenou jízdenku, bude Mikuláš počítat a bude pro ně mít připravenou nadílku. U hříšníků bez předem zakoupené jízdenky to ale nemůže zaručit.

Vánoce pohádkových bytostí v kovárně v Selibově

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Externí autor

Hastrmánci, čerti i ostatní pohádkové bytosti kovárny v Selibově u Protivína se již moc těší na Vánoce. Pokud vás zajímá, jaký stromeček si zdobí čerti, co mají hastrmani na stole při štědrovečerní večeři a jak se slavily Vánoce třeba v minulém století, můžete kovárnu navštívit.
Vánoční pohádková kovárna je otevřená v sobotu 3. prosince a v neděli 4. prosince, otevřeno je od 11 hodin do 16.30 hodin. Pokud jste už napsali dopis Ježíškovi, a byli přes rok alespoň trochu hodní, můžete psaní do Selibova přinést a v kovárně na něj dostanete razítko jako doporučení pro Ježíška, že vám toto přáníčko má splnit. Vstupné je 95 Kč.

Advent na jihočeských památkách

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Externí autor

Užijte si adventní čas na jihočeských památkách. Prohlédnout si můžete nejen slavnostně vyzdobené interiéry, ale čekají na vás i řemeslníci a dozvíte se, jaké vánoční zvyky se dodržovaly v historii.

Červená Lhota
Brány otevře v době adventu návštěvníkům například zámek Červená Lhota. Tematické prohlídky se tu konají zítra i v neděli a doplní je výstava betlémů. Na prohlídky se můžete vypravit mezi 11. až 16. hodinou, večerní začíná v 19. hodin. Po celou dobu vánočních prohlídek bude přístupná je i zámecká kaple.

Nové Hrady

Vánoce z počátku 20. století si můžete užít na hradě Nové Hrady při prohlídkách slavnostně vyzdobeného bytu správce novohradského panství. Prohlídky se konají zítra a v neděli od 10, 11, 13, 14 a 15 hodin

Jindřichův Hradec

Hudební, taneční a divadelní vystoupení na zámeckém nádvoří, ale také lukostřelba a žvěřinec. To všechno na vás čeká zítra a v neděli na zámku v Jindřichově Hradci. V provozu bude 500 let stará černá kuchyně a svoji práci představí i umělečtí řezbáři, kováři a hrnčíři. Své šikovné ruce mohou v tvůrčích dílnách zapojit do práce také návštěvníci. (ka)

Krampusáci přijedou do Českých Budějovic

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Petr Germanič a Renata Najbrtovátext samostatně

Krampusáci vyrazí v pátek 2. prosince na fotbalové hřiště SK Nemanice v Českých Budějovicích. Areál se otevírá v 17 hodin a začátek akce je v 18 hodin. Dorazíí skupiny: Dragon Krampus, Lucifers Schattenfürsten, Leonharder Bergteufeln, Marchnerker UrGfrasta, Marchnerker UrGfrasta a další. Vstupné je 150 Kč, děti do 120 cm zdarma.

TERA výstava v DK Metropol

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Externí autor

V neděli 4. prosince se do DK Metropol v Českých Budějovicích sjedou všichni milovníci zvířat. Koná se tu TERA, výstava zaměřená na prodej a výměnu terarijních zvířat, akvarijních ryb, živého a neživého krmiva, živého a preparovaného hmyzu, rostlin, přírodnin a chovatelských potřeb. Začátek je od 9 hodin a konec ve 12 hodin.

Krampusáci budou nahánět strach v Českém Krumlově

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Externí autor

Přijďte se podívat v neděli 4. prosince na skupinu krampusáků, kteří budou řádit v Široké ulici v Českém Krumlově. Akci pořádá Dragon Krampus Český Krumlov a začíná v 18 hodin. Čerti se budou pohybovat po celé délce ulice tam a zpět. Po ukončení show bude možné se s čerty vyfotografovat. Za odnos zlobivých dětí do pekla se neručí. Akce bude trvat přibližně hodnu.

Burger Street Festival v Českých Budějovicích

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Externí autor

Máte rádi burgery? Máme pro vás skvělou zprávu, od pátku 2. do neděle 4. prosince se koná Burger Street Festival na výstavišti v Českých Budějovicích. Otevřeno bude od 10 do 17 hodin. Burger Street Festival představí svojí první zimní edici. Tuhle zimu prostě nikdo nebude mít burgerabsťák. Vstupné je zdarma.

Mikulášská nadílka v Písku

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Externí autor

Na mikulášskou nadílku můžete přijít v neděli 4. prosince do Divala Pod čarou v Písku. Mikuláš se svojí družinou dorazí v 16 hodin. Těšit se můžete i na soutěže, pohádku a diskotéku. Vstupné je 70 Kč a děti do šesti let zdarma.

Vánoční trhy na zámku v Blatné

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Miroslav Bžoch

Přijďte se naladit na blížící se Vánoce, navštivte v sobotu 3. a v neděli 4. prosince vánoční trhy na zámku v Blatné. Konají se od 10 do 17 hodin, pořídit na nich můžete nejen dobré víno a pochutiny, ale také tradiční vánoční výrobky, které vykouzlí vašim blízkým úsměv na tváři.

Setkáme se před betlémem

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Externí autor

Divadlo Víti Marčíka s názvem Setkáme se před betlémem vás pobaví v pátek 2. prosince v klášteře v Borovanech. Příběh o narození Ježíše a příběh několika přátel, kteří se každým rokem setkávají před vyřezávaným betlémem, aby společně oslavili Vánoce, začíná v 18 hodin. Vstupné je 50 Kč.

Adventní trhy ve Strakonicích

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Externí autor

V krásném prostředí strakonického hradu se od pátku 2. do neděle 4. prosince konají adventní trhy. Těšit se můžete na bohatý program i trhy přímo na nádvoří.
Pátek 2. prosince
Program adventních trhů zahájí v 15.00 hodin trubači ZUŠ Strakonice a až do 18. 30 hodin jsou na druhém hradním nádvoří připravená vystoupení pěveckých sborů. Od 18 hodin začíná Četnická pohádka v podání LS Radost Strakonice.
Sobota 3. prosince
V sobotu se brány adventních trhů ve Strakonicích otevřou v 10 hodin dopoledne. Areál nádvoří hradu bude až do 17 hodin hostit vystoupení sborů a kapel. Těšit se můžete například na Ženské trio Volyně, Dudáckou muziku i hudební skupinu Pianko. Ve 14 hodin se otevřou brány pekelné a v 17 hodin nastane velká chvíle pro všechny děti, přijde sv. Mikuláš.
Neděle 4. prosince
V neděli si můžete vánoční trhy pod Rumpálem užít naposledy, a to od 10 do 14 hodin, kdy můžete také na třetím hradním nádvoří vidět živý betlém v podání Skupiny historického šermu Vendetta.
Nákupy adventních dekorací a laskomin vám zpestří například Pozounové trio Tritonus, Veselá dudácká muzika a Pošumavská dudácká muzika.
Po všechny tři dny jsou v areálu hradu připravené stánky s vánočními dekoracemi, hračkami, i pochutinami. I o zábavu pro nejmenší je postaráno. Děti si mohou užívat historické atrakce Al Rašíd a v edukačním sále muzea také kreativní dílny. Ve víceúčelovém sále vás čekají ukázky řemesel.

Vánoční výstava v Prachaticích

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Externí autor

Chcete se naladit na vánoční atmosféru? Tak zajděte od pátku 2. do neděle 4. prosince na vánoční výstavu v Městské knihovně v Prachaticích. Výstava se jmenuje Předvánoční zamyšlení se Zdeňkou Študlarovou.

Kostýmované prohlídky si užijete v Táboře

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Jiří Preclík

Kostýmované prohlídky se můžete zúčastnit v sobotu 3. prosince v Husitském muzeum v Táboře. Začíná se v 13 h a bude přibližně na hodinu. Připravte se na zábavnou výpravu do středověkého podzemí za svitu luceren pro celou rodinu. Vstupné je 90 Kč a snížené 70Kč.

V Krumlově mají pohádkový den, přijede i Bílá paní

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Filip Nekola
Pohádkovou sobotu si může užít 3. prosince v Klášteře v Českém Krumlově. Od 10 do 18 hodin se tu koná Andělské tvoření a Pohádkový dvůr. V neděli 4. prosince v 16.30 hodin se děti dočkají Ježíškovy pošty a také příjezdu Bílé paní Na 17. hodinu je plánovaný příchod sv. Mikuláše, andělů a čertů, kteří se postarají o nadílku hodným dětem.

Vánoční jarmark ve Vodňanech

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Externí autor

Základní škola a gymnázium Vodňany vás srdečně zvou na Vánoční jarmark, který se koná v pátek 2. prosince před budovou Alešova ve Vodňanech. Akce začíná v 8.30 a končí v 11.30 hodin. Najdete tu tradiční nabídku vánočních dekorací a připravené je i vystoupení žáků.

Do Strakonic přijede zvonohra

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Externí autor

Koncert originálního hudebního nástroje, Pražské mobilní zvonohry, se koná v neděli 4. prosince od 15 hodin na Velkém náměstí ve Strakonicích. Tahač doveze do Strakonic téměř 22 tun těžkou zvonkohru, jejíž 57 zvonů rozezní strakonické náměstí. Nenechte si ujít jedinečný zážitek pod širým nebem.