Výroba adventních věnců pro Domov Žlutý Petrklíč
KDY: Sobota 23. listopadu od 13 hodin
KDE: Klášter Kongregace Šedých sester III. řádu svatého Františka na Lomci

Výroba je vhodná pro všechny tvořivé dospěláky. Materiál bude připravený na místě. Adventní věnce bude možno zakoupit přímo na místě nebo v neděli v kostelích na Lomci, ve Vodňanech a Skočicích. Výtěžek půjde na podporu týdenního stacionáře na Lomci Domov Žlutý Petrklíč

Den otevřených dveří Střední odborné učiliště služeb Vodňany
KDY: Sobota 23. listopad od 8 hodin 
KDE:  Střední odborné učiliště služeb Vodňany
ZA KOLIK: Zdarma

Přijďte si prohlédnout školu a získat informace o studiu. Pro zájemce o obory: řezník - uzenář, strojní mechanik - zámečník, zahradník, cukrář, kuchař - číšník, stravovací a ubytovací služby, potravinářská výroba.

Don Giovanni 
KDY: Sobota 23. listopadu od 19 hodin a neděle 24. listopadu od 16 hodin
KDE: Dům kultury Strakonice
ZA KOLIK: 150 Kč

Ochotníci z Radomyšle zvou na nastudování Don Giovanniho dle českého překladu od Jaromíra Nohavici.

Operu Don Giovanni s podtitulem Potrestaný prostopášník premiéroval Wolfgang Amadeus Mozart v pražském Nosticově, dnes Stavovském divadle koncem října 1787. Námětem pro dvouaktový děj se stal tehdy populární příběh Dona Juanna, který Mozart spolu s libretistou Lorenzem da Pontem obohatili také o historky tehdy žijícího benátského dobrodruha a svůdníka Giacoma Casanovy. Don Giovanni, byť v originále zněl v italštině, se v Praze setkal s ohromným ohlasem, podobně jako nedávno předtím Figarova svatba. Dočkal se zde mnoha repríz. Naopak ve Vídni ho čekalo nepochopení dvorních skladatelů i obecenstva. Mimo jiné vlivem zaměstnanosti císaře tureckými válkami.

Dnes bývá Don Giovanni považován za operu oper, asi proto, že propojuje prvky komedie a dramatu, které Mozartova geniální hudební kompozice skloubila v melodicky krásný a rozmanitý celek.