Předchozí
1 z 22
Další

Na brusle i v březnu

Bruslení na Letné. Zabruslit si přijeli také žáci šesté třídy z Nebušic s paní učitelkou.Bruslení pokračuje. Ilustrační fotoZdroj: Deník/Radek Cihla

V Českých Budějovicích pokračuje veřejné bruslení na zimním stadionu ve II. Hale Budvar arény. Například v sobotu 12. a v neděli 13. března se bruslí od 16 do 18 h. Vstupné 50 Kč. 

Sekáč a párty ve výměníku

Bazar oblečení. Ilustrační fotoBazar oblečení. Ilustrační fotoZdroj: Deník/Jaroslav Loskot
Bazar oblečení můžete navštívit v českobudějovickém Výměníku 1 na adrese Jana Opletala 842 České Budějovice. V sobotu 12. března začíná ve 13 h. Akce se zúčastní Berline Vintige sekáč ze Slovenska. Vybírání oblečení bude končit pořádným mejdanem. Od 19 h začínají totiž koncerty, na které se platí vstupné 150 Kč. Vystoupí české kapely Císařpancíř, Jadran a St1m.

Dva koncerty pro Ukrajinu

Koncert. Ilutrační fotoKoncert. Ilutrační fotoZdroj: Deník/VLP Externista
Koncert pro Ukrajinu se koná v pátek 11. března hned na dvou místech, a to v kavárně Ve Skále, kde vystouplí strakonická kapela Jistem a v Městském kulturním středisku Vimperk. Tam uslyšíte vimperskou zpěvačku Veroniku Spiegelovou. Dále vystoupí kapela Jandanos, sbor Canto z Gymnázia Vimperk, Šárka Vaňková, Bára Švarcová. Přijďte v 19 h. Výtěžek z této akce bude věnován na pomoc uprchlíkům v regionu.

Velký bleší knižní trh a benefice Ukrajině

Burza knih. Ilustrační foto.Burza knih. Ilustrační foto.Zdroj: Deník/Jan Prošek
O víkendu 12. a 13. března se v Hořicích na Šumavě uskuteční Velký knižní bleší trh. Burza nabídne tísíce knih za symbolické ceny, část knížek bude za pětikorunu, ale k dostání budou i skvosty ze soukromých sbírek. Výtěžek z prodejů bude určen pro ukrajinské děti na hranidích. Součástí akce je i sbírka pro ukrajinské děti. Hodí se obrázkové knížky, pastelky, omalovánky, hlavolamy, stolní hry, plenky, dětská výživa, hygienické pomůcky, zdravotnický materiál a léky. Přijďte do hořického kulturního domu. V sobotu přijde také zkušený antikvář, který bude poskytovat konzultace nad donesenými knihami. Těšte se na výběr všech žánrů od beletrie, přes sport, dějiny, naučné knihy po kuchařky a další. V nabídce budou i dětské knihy. V sobotu akce trvá od 9 do 18 hodin, v neděli od 9 do 12 hodin. 

Podpořte Ukrajinu na józe

Jóga. Ilustrační fotoJóga. Ilustrační fotoZdroj: Deník/Zdeněk Traxler
Charitativní víkendové ranní lekce jógy pořádá v sobotu a v neděli 12. a 13. března v Českých Budějovicích na adrese E. Beneše 74 Jóga na Zátiší. "Celý výtěžek lekcí bude věnovaný neziskové organizaci Člověk v tísni na sbírku SOS UKRAJINA," uvádějí pořadatelé. V sobotu se bude cvičit mezi 8. a 9. h ve studiu i online, zaplatíte 200 Kč, v neděli si zacvičíte od 9 do 10.30 h, vstupné 300 Kč. 

Maškarní pro děti

Dětské maškarní. Ilustrační fotoDětské maškarní. Ilustrační fotoZdroj: Deník/Milan Kilián
Děti si mohou užít zábavné dopoledne s maskami v sobotu 12. března ve Vlachově Březí na dětském karnevalu. Ten potrvá od 14 do 16 h. Odpoledne budou provázet herci divadélka KOS z Českých Budějovic. Dospělí zaplatí 50 Kč. Děti mají vstup zdarma. Večer od 20 h v sále pokračuje zábava, ale pro dospělé. Od 20 h se tam totiž konají Šibřinky. K tanci a k poslechu zahraje kapela Přímý přenos. V maskách zaplatíte vstupné 100 Kč, bez nich 130 Kč.

Párty s kapitánem Demo

Kapitán DemoKapitán DemoZdroj: archiv Deníku
Párty s kapitánem Demem si užijete v kaplickém kulturním domě v pátek 11. března. Raper vystoupí ve 20.30 h. Akci na afterparty zakončí Honza Průcha. Vstupné 400 Kč.

Benefiční koncert pro Ukrajinu

Koncert. Ilustrační fotoKoncert. Ilustrační fotoZdroj: Deník/VLP Externista

V sále kina Velešín pořádají v pátek 11. března první benefiční koncert pro Ukrajinu. Výtěžek půjde na Charitu Kaplice, která jeho prostřednictvím pokryje výdaje na sociální služby a pomůže Ukrajincům přijíždějícím do Čech. Akce začíná v 19 h. V 19.15 h hraje kapela HK Band, ve 20.30 h nastoupí uskupení πsnička a ve 21.50 h přijde na řadu Demoversion. Poslední vystoupením večere bude ve 23 h Nevyndal.

Kolotoč pohádek s divadly pro děti

Pohádky z kufru - O kůzlátkáchPohádky z kufru - O kůzlátkáchZdroj: Zbyněk Novotný

Suchdolský divadelní spolek SUD přiváží v sobotu 12. března do Prachatic v rámci divadelní přehlídky amatérského divadla pro děti Štítek – Kolotoč pohádek představení Za pět minut dvanáct. Sci-fi pohádka začíná v 10 h a diváci tak nahlédnou do neprobádaných končin vesmíru. V představení hraje kapela Cvrčci. V sobotu můžete děti vzít na pohádku ještě v 15 h. Marešova divadelní společnost představí autorskou hru Jaroslavy Malinové Pohádky z kufru. V pohádkové taškařici uslyšíte písničky a uvidíte spousta kostýmů. Když děti pomohou, dozví se, jaká pohádka je ta nejlepší. Na pohádku můžete přijít také v neděli 13. března. Podivné divadlo DDM Prachatice zahraje v 10 h hru Mach a Šebestová a kouzelné sluchátko. Známé knižní a večerníčkové postavy a jejich příhody ztvární děti od 5 do 14 let, které dokonce samy vyrobily kulisy. Obě představení uvidíte v Městském divadle Prachatice.

Svědectví z Ruska

MFF Jeden svět v Českém KrumlověMFF Jeden svět v Českém KrumlověZdroj: MFF Jeden svět

Projekci festivalu Jeden Svět uvidíte v sobotu 12. března v Café Antré. Od 19 h se tam bude promítat snímek Svatební jáma tvořený online videy z Ruska, kde je omezená svoboda slova a cenzura. Díky videům nahlédnete do tamní neřešené problematiky sociální, zdravotních, lidskoprávních infrastrukturálních a dalších problémů, kterým ruští občané musí denně čelit. Festival se v Českém Krumlově koná od 31. března do 2. dubna v českokrumlovském Městském divadle. V rámci večera bude představen také jeho program.

Burza pivovarských suvenýrů

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Deník/Radek Strnad
Sběratelé se sejdou za účelem výměny, prodeje i koupě pivovarských suvenýrů v sobotu 12. března od 7 h v píseckém kulturním domě. Pro děti platí vstupné 30 Kč, pro ostatní 50 Kč.

Harlej na turné

Harlej a Loco Loco v Klatovech.Kapela HarlejZdroj: Deník/Daniela Loudová
Rocková kapela Harlej vyrazila na turné a v pátek 11. března se zastaví i v milevském kulturním domě. Součástí turné bude i velká LED projekce, díky níž uvidíte záběry ze čtyř kamer, tím se dosáhne propojení fanoušků a vytvoření neopakovatelné atmosféry. Hostem večera bude kapela Hanz´s Fuckers. Koncert začíná v 19 h. Vstupné 490 Kč.

Sportovní ples s kaplou Scarlet

Ples. Ilustrační fotoPles. Ilustrační fotoZdroj: Deník/VLP Externista

Zatančíte si v sobotu 12. března v jindřichohradeckém KD Střelnice. Od 20 h se tam totiž koná sportovní ples. K tanci a k poslechu hraje kapela Scarlet. Vstupenky stojí 300 Kč a budou slosovány v půlnoční tombole.

Cesta v cestách s pálením větví i buřty

Dobrovolníci sbírání větví si opečou buřtyDobrovolníci sbírání větví si opečou buřtyZdroj: Deník/Jana Formánková

V Sedlicích se vydají se svatým Valentinem na Cestu v cestách. Sv. Valentin je totiž patron poutníků včetně těch lidí, kteří rádi chodí na procházky. Tato výprava bude užitečná tím, že účastníci spálí suché větve po cestě. S sebou si vezměte buřty a pracovní rukavice. Akce se koná v sobotu 12. března. Sraz je ve 14.30 h u autobusové zastávky u strojíren.

Grilovačka v Široké

Grilovačka. Ilustrační fotoGrilovačka. Ilustrační fotoZdroj: Deník/VLP Externista

V Široké ulici v Českém Krumlově se bude v sobotu 12. března grilovat. Grilovačka v Široké začíná ve 12.03 h. Po celý den bude hrát živá kapela a večer ve 20.30 h uslyšíte koncert AC/CZ.

Výprava za sovím houkáním

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Anna Kostohryzová

V sobotu 12. března se vydáte na Výpravu za sovím houkáním. Vychází se v 17.30 h od kiosku u Schwarzenberské hrobky.

Taneční večer se zkušenými lektory

Tančírna. Ilustrační snímekTančírna. Ilustrační snímekZdroj: Deník/VLP Externista

Zkušení tanečníci, manželé Tomáš a Hanka Urbanovi povedou v Písku v sobotu 12. března taneční večer. Vítáni jsou všichni nadšení tanečníci, začátečníci i pokročilí. Vlnit se budete na reprodukovanou hudbu v rytmu waltzu, cha-chi, valčíku, tanga, jivu, polky, country tanců i foxtrotu. Přijďte v 19 h do kulturního domu. Účastníci tanečních pro začátečníky i pokročilé mají vstup zdarma, ostatní zaplatí na místě 140 Kč.

Tančírna s rytmy waltzu 

Tančírna. Ilustrační fotoTančírna. Ilustrační fotoZdroj: Deník/Jaroslav Loskot

Zatančíte si ve vltavotýnské Sokolovně, kde se v pátek 11. března v 19 h koná tančírna. Ta se bude soustředit na tanec waltz. Vítáni jsou všichni, kteří se chtějí něčemu naučit a pobavit se. Kromě tématického výukového bloku budu na programu i latinskoamerické a standardní tance. Vstupné 150 Kč.

Poutníci slaví 50 let na turné

Kapela Poutníci.Kapela Poutníci.Zdroj: Deník/Miloš Novák

Kapela Poutníci slaví 50 let na country scéně a zavítá na svém turné i na jich Čech. V pátek 11. března hraje v 19.30 h v Sokolovně v Sedlicích u Blatné. Poutnické hity, americkou country hudbu i písně z nového cédéčka si přijďte poslechnout do Sokolovny. Kapela bude vzpomínat také na své někdejší významné členy jako na držitele Ceny Anděl Roberta Křesťana. Vstupné 200 Kč. V sobotu 12. března zase Poutníci vystoupí v 19.30 h ve společenském sále lázní Aurora. Vstupné 170 Kč.

K výročí muzea vznikla výstava

Staré muzejní expoziceStaré muzejní expoziceZdroj: archiv sbírek Městského muzea Týn nad Vltavou

V Týně nad Vltavou slaví 90. let od založení místního muzea. U té příležitosti se v Městském muzeu v Týně nad Vltavou koná výstava Muzeum 90, která začne v pátek v 17 h vernisáží. Expozice připomene chvíle otevření muzea, na němž měl podíl místní rodák Bedřich Karásek. Uvidíte zde unikátní předměty ze sbírek muzea, dozvíte se o historii muzea a okolonostech jeho vzniku. Přijít můžete až do 22. května. 

Interpretační autorská soutěž Porta

Kapela Epydemye na Festivalu PortKapela Epydemye na Festivalu PortZdroj: archiv Porta

Jihočeské kolo hudební soutěže Porta 2022 se koná v Českých Budějovicích v sobotu 12. března, a to ve 14 hodin sále Českého rozhlasu. Hostem oblastního kola 56. ročníku bude Kristýna Dlouhá, akci moderuje Zdenek Schwager.