Slavnostní výlov rybníka Velká Podvinice.
KDY: Sobota 2. listopadu od 6. 30 hodin
KDE: Velká Podvinice před městem Vodňany (od rybářské školy)
ZA KOLIK: Zdarma

Chystá se slavnostní výlov rybníka Velká Podvinice. První zátah je naplánovaný na 6.30 hodin, druhý pak od 9.30 hodin. K práci zahrají místní kapely a harmonikáři a připravená bude také kulinářská show Petra Stupky. Od 13 hodin proběhne pasování do rybářského cechu. Na své si přijdou i milovníci rybích pochoutek, a kdo bude mít zájem, může se podívat do rybářského muzea nebo navštívit genetické centrum FROV, či naučnou stezku Zátiší.

Dřevořezba pro začátečníky 
KDY: Sobota 2. listopadu od 9.30 do 15.30 hodin
KDE: Rodinné centrum Beruška Strakonice
ZA KOLIK: Cena kurzu 500 Kč

Přijďte si do Berušky vyzkoušet techniku dřevořezby! Praktický seminář vede Edita Hrbková. Seznámíte se s různými druhy dřeva a zjistíte, jak se s nimi pracuje a jaké jsou jejich výhody a nevýhody. Každý si ze semináře odnese vlastní výrobek. Řezbářské náčiní s sebou nebo je možné si koupit na místě dláto za 220 Kč. Prosíme o přihlášení předem na tel: 776 009 387.

Koncert Wohnout a Civilní Obrana
KDY: Sobota 2. listopadu
KDE: Dům kultury Strakonice
ZA KOLIK:  V předprodeji 290 Kč, na místě 350 Kč

Wohnout je česká hudební skupina. Tvoří ji bratrská dvojice Jana a Matěje Homolových (oba kytara a zpěv), kteří jsou také autory repertoáru skupiny, baskytarista Jiří Zemánek a bubeník Zdeněk (Fenek) Steiner.
V rámci svého podzimního turné k nové desce - Miss Maringotka navštíví i naše město. Jako předkapela vystoupí Civilní Obrana.