Předchozí
1 z 19
Další

Čertoviny v Kaplici

Čerti se zajímali i o učivo, které děti v 3. B ZŠ Plešivec mají.Čertovská akce pro malé. Ilustrační foto. Zdroj: DENÍK/Václav Votruba

Vezměte děti v sobotu 4. prosince ně dětské čertovské divadýlko Čertoviny do KD Kaplice. Akce nahradí tradiční program na náměstí, který se za dané situace nemůže uskutečnit. Přijďte v 15.30 h. Na místě bude i Mikuláš, andělé nebo čerti na chůdách. Uvidíte kejklířské a akrobatické vystoupení, čekají vás soutěže a odměny. Zahraje vám DJ Lucifer. Příchozí mohou dorazit také v kostýmech, které jsou vítané. Vstupné 100/50 Kč.

Vánoční koncert ve Vimperku

Veronika SpiegelováVeronika SpiegelováZdroj: Prachatický deník

V pátek 3. prosince zazpívá Veronika Spiegelová a Naboso Band na Vánočním koncertě. Přijďte od 20 h do kavárny Ve Skále ve Vimperku. Uslyšíte folk, šanson, jazz a autorskou tvorbu nejen vánočních písní.

Peklo s nevěstou ve Vimperku

Ženich pro čertici aneb sedmimílové boty, představení divadelního spolku Rolnička.Zajděte s dětmi na čertické představení. Ilustrační foto. Zdroj: Deník/ Zuzana Gabajová

Čertovská pohádka Peklo s nevěstou bude k vidění v Městském kulturním středisku ve Vimperku v neděli 5. prosince. Ve 15.30 h uvidíte příběh, jak se chtěl pán pekel Satan oženit. Vybral si Aničku, která naštěstí s maminkou a sestřičkou nad celým peklem a nápadníkem vyzraje. Vstupné 50 Kč. Diváky čeká malé mikulášské překvapení.

Focení retro PéeFek u Seidelů

Vánoční fotografování u Seidelů v Českém Krumlově provází neopakovatelná sváteční atmosféra počátku 20. století, okořeněná vůní cukroví.Vánoční fotografování u Seidelů v Českém Krumlově Zdroj: Deník/Jaroslav Sýbek

Oblíbená PFka budou fotit v sobotu 4. a v neděli 5. prosince v českokrumloském Fotoateliéru Seidel. Můžete se nechat vyfotit s dobovými  lyžemi, bruslemi, sáněmi aj, a to od 9 do 12 a od 13 do 15 h.

Latinsko-americké rytmy

Salsa lekce v tanečním kurzu ve Vimeprku.Salsa lekce v tanečním kurzuZdroj: Zdeněk Formánek

S latinsko-americkými tanci to roztočíte v Konibaru Kájov v sobotu 4. prosince. Tzv. Krumlovskou tančírnou bude provázet Mgr. Jiří Máče. Latinsko-americké tance si zatančíte a uvidíte také názorné ukázky. Na programu budou salsa, bachata, cha-cha, rumba a jive. Taneční večer začíná v 19 h. Vstupné 190 Kč předprodej, na místě 230 Kč.

Kreslené vánoční příběhy ve třech dnech

Divadlo pro děti znělo v angličtiněS dětmi do kina. Ilustrační fotka. Zdroj: Zdeněk Hejduk

Animované pásmo vánočních pohádek nazvané o Čertovi a jiné vánoční pohádky čeká děti v píseckém kině Portyč od pátku 3. do neděle 5. prosince od 15 h. Diváci na plátně spatří ty nejlepší animace a tradiční příběhy, nebude chybět Mikuláš, Ježíšek, čerti a čert Florimón, který bude mezi pohádkami provázet a promítání završí. Novinkou pásma bude pohádka O Čertovi podle stejnojmenné knihy Pavla Čecha. Vstupné 130 Kč.

Přijede vám zazpívat Jakub Smolík

Boskovice letos slavily Malé husí slavnosti. V letním kině zazpíval Jakub Smolík.Zazpívá Jakub Smolík.Zdroj: Monika Šindelková

Přijďte na Vánoční koncert Jakuba Smolíka, který se koná v pátek 3. prosince v Milevsku. Těšte se na humor i známé hity. Koncert začíná se koná v KD Milevsko a začíná v 19 h. Vstupné 400 Kč.

Čerti v ulicích Tábora

Mikuláš a čerti. Ilustrační foto.Mikuláš a čerti. Ilustrační foto.Zdroj: Michal Fanta

V ulicích táborského starého města potkáte v neděli 5. prosince v ulicích čerty. Tzv. Čertoviny začínají v Táboře v 15 h. Vstup bude zdarma.

Burza pro sběratele

Burza minerálů a fosílií v hornickém skanzenu.Burza minerálů a fosílií aj. Ilustrační foto. Zdroj: Jiří Skála

Sběratelé se sejdou v táborské restauraci Na Svépomoci v neděli 5. prosince. Budete moci měnit, prodávat i kupovat všechny sběratelské materiály jako pohledy, odznaky, etikety pivní, sýrové, likérové atd., tužky s logy, kapesní kalendáře, keramické mediale, autíčka, známky, lodě, militárie, sportovní, hasičské, vojenské či výroční medaile a další. Vstup zdarma. Burza se koná od 10 do 12 h.

Zajděte k Luciferovi

Rakouští čerti v GASKu v pátek 26. listopadu 2021.Ilustrační fotoZdroj: Deník/Michal Bílek

Na zámku Haselburg se koná tzv. Vimperské peklo. K Luciferovi půjdete v sobotu od 15.30 do 19 h a je třeba se zaregistrovat. Těšte se na čertovskou školu a tanečky, tematický fotokoutek, občerstvení a tematickou muziku.

Mikulášská jízda

Mikulášská jízda tramvají v sobotu 7. prosince 2019 v OlomouciMikulášská jízda. Ilustrační fotoZdroj: Deník / Barbora Burešová

S Mikulášem, andělem a čertem se svezete v parní lokomotivě. Mikulášská jízda vyjíždí v sobotu 4. prosince v 10.39 h z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice, kde bude 13.05 h. Děti čekají balíčky za odměnu, že byly hodné. V 15.18 h jede parní vlak zpět.

Mikulášské namáčení

Otužilci se ponořili do Malše a podpořili lidi s roztroušenou sklerózouOtužilci. Ilustrační fotoZdroj: Archiv Roska

Otužilci se již po čtvrté sejdou na Mikuláše na tzv. Mikulášské namáčení na táborské plovárně, aby se v sobotu 4. prosince od 14 h ponořili do nádrže Jordán.

Čertovské safari a návštěva Lucifera

Mikuláš a čerti. Ilustrační foto.Mikuláš a čerti. Ilustrační foto.Zdroj: Michal Fanta

Vyrazte v sobotu 4. prosince do tzv. Čertovského safari. To se koná v Safari Resortu od 12 do 19 h. Starší i mladší skupiny se vydají na prohlídku čertovské Luciferovy půdy, nebude chybět ani Mikuláš a andělé.

Básníci představí svá díla

Přijďte na autorské čtená v kavárně Kabinet CBPřijďte na autorské čtená v kavárně Kabinet CBZdroj: Deník/Jaroslav Sýbek

V pátek 3. prosince se od 18 h koná v kavárně Kabinet CB Literární šleh. Spisovatel básník a překladatel Ondřej Buddeus bude mluvit na přednášce  Proč je kolo létající kůň o kole jako kulturním symbolu. Představí knihu Je to jízda. V 19.30 h budou ze svých děl číst básníci Ondřej Buddeus, Jan Spěváček a Anna Beátá Háblová. Vstupné dobrovolné.

Adventní koncert Jihočeské filharmonie 

Jihočeská filharmonie koncertovala na českobudějovickém Piaristickém náměstí.Jihočeská filharmonie.Zdroj: Deník/Jaroslav Sýbek

V sobotu 4. prosince koncertuje v kostele sv. Anny v Českých Budějovicích Jihočeská filharmonie. Na housle zahraje Martin Týml a Kristýna Hodinová, violy se chodí Eva Horváthová, za violoncello usedne Lenka Týmlová, na hoboj zahraje Magdalena Kyselovičová a Theodor Ditrich na kontrabas. Na adventním koncertě uslyšíte Händela, Crussela, Blocha, Dvořáka, Martinů, Michnu a Piazzolu. Přijďte v 19 h. Vstup zdarma.

Vánoční vystoupení Poutníků

Letní hudební sezónu v Hulíně zahájila kapela Poutníci.Kapela Poutníci.Zdroj: L. Polišenská

V Benešově nad Černou v kostele sv. Jakuba Většího vystoupí legenda country hudby, kapela Poutníci. Na koncertě Country Vánoce, který uslyšíte v sobotu 4. prosince, zahrají známé hity, v druhé části zazní vánočně laděné písně. Koncert začíná v 17 h.

Mikulášská jízda kočárem v Milevsku

Mikulášské nadělování se blíží, ale návštěvu Mikuláše u vás doma rozhodně nenechejte náhodě.Mikulášské nadělování se blížíZdroj: archiv Deníku

Milevskem projede na kočáru taženém koňmi Mikuláš se svou družinou, a to v neděli 5. prosince od 14.30 h. Hodné děti čeká dobrota.

Mikuláš dává dětem křídla

Mikulášská jízda ve Vodňanech.Mikulášská jízda ve Vodňanech.Zdroj: Lukáš Strnad

Před KD Vodňany se v neděli 5. prosince koná akce Mikuláš dává dětem křídla. Andělé se kolem KD začnou rojit ve 14 h, křídla budou mít z dílen místních výtvarníků. Ve 14.30 h vyjede kočár s Mikulášem a anděly. Bude mít namířeno ulicemi měst na náměstí Svobody, kde vás čeká mikulášská nadílka. Nebude chybět ani Krampus show a čertí vůz s divadlem Kvelb.