více >>

Bartolomějské posvícení v Milevsku

Akce již skončila

Bartolomějské posvícení v Milevsku se koná od čtvrtka 22. do neděle 25. srpna. Zahájí ho ve čtvrtek v 18 hodin slavnostní koncert v klášterní bazilice. Nese název Pocta evropské hudbě. Od pátku do neděle se bude program odehrávat převážně v parku Bažantnice. Pátek bude ve znamení rockové hudby. Jako první se v 18:30 hodin představí autorská kapela Natural. Následovat ji bude milevská kapela Fantom a oblíbená Pumpa. Rockový den zakončí svým vystoupení kapela Elizabeth.

Sobotní den bude patřit především rodinám a dětem. Pro nejmenší návštěvníky bude připravena dětská scéna, na které budou až do pozdního odpoledne pro děti připraveny různé soutěže, diskotančení nebo soutěžní víceboj pro děti i dospělé. Program zpestří také vystoupení taneční skupiny EFK dance family, NRG crew, dívek z 2N Aerobic clubu, moderních gymnastek a aerobiček z oddílu Proactive Milevsko a vystoupení skupiny Jungle Fiction. V 15 hodin se na dětské scéně představí také finalisté pěvecké soutěže Oběžná dráha. Na hlavním pódiu ve 14 hodin program zahájí svou autorskou tvorbou Jaromír Kašpar, jehož hostem bude zpěvačka Magdalena Moudrá. Poté Svazek obcí města Milevska vyhlásí výsledky soutěže Malovaný venkov. Dále se představí milevská kapela Fusky Dus, kterou vystřídá zpěvák Pavel Hořejš. Poté se na scéně ukáže finalista soutěže Eurovize Jakub Ondra. Od 20 hodin svou show ukáže populární kapela a hvězda letošního posvícení kapela Mirai, která svými hity Když nemůžeš, tak přidej víc nebo Anděl ovládla českou hudební scénu. V pozdějších večerních hodinách se představí kapela Megaphone, kterou vystřídá kapela Ticho de pre cupé band.

Milevské slavnosti budou pokračovat i v neděli 25. srpna, kdy se v kostele na náměstí E. Beneše od 10:30 hodin bude konat mše svatá za město Milevsko. V prostorách parku Bažantnice bude v neděli dopoledne probíhat program v režii Myslivecké jednoty Písek. Ten zahájí v 10 hodin kapela Hastrmani, která bude hrát po celé dopoledne. V 10.30 hodin proběhne slavnostním zahájením Mysliveckých slavností. Poté se můžeme těšit na vystoupení trubačů Okresního mysliveckého spolku Písek, kynologické ukázky výcviku loveckých a služebních psů či ukázkami sokolnictví. Program se poté přesune opět na podium, kde se od 13.30 hodin můžete těšit na koncerty kapel Bohemia, Kovačka a tradiční moravské dechové kapely Moravanka. Od 15 hodin proběhne Přehlídka posvícenských koláčů, výherci obdrží poukaz od sponzora soutěže Jednoty SD Milevsko. Během dne se také představí folklorní soubory z jižních Čech, Vysočiny a Rakouska.
Poté se přesuneme na první nádvoří milevského kláštera, kde proběhne od 19.30 hodin koncert netradičního dvacetičlenného bigbandu Swing Band Tábor.

od  22. 8.  (18:00)
do  25. 8.  (22:00)
Milevsko
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ