Pro největší hollywoodské hvězdy je to bezpečné místo, kde mohou zveřejňovat trapné obrázky a osobní myšlenky, aniž se musí bát, že je za ně jejich fanoušci rozcupují na kusy. Některým, jako třeba Mattu Damonovi, se jeho falešný účet zatím daří používat, i když měl namále.

Naproti tomu účty některých dalších byly už v médiích propírány tolikrát, že došlo k jejich smazání. I tak díky nim víme, co například ráda zveřejňuje Ariana Grande, nebo proč si finsta účet založila Keira Knightley.

Hlavně být co nejvíc vidět

Miluje sebeprezentaci, a tak si Justin Bieber pořídil hned dva finsta účty. Jeho první příspěvek, vytvořený pod alter egem Skylark Tylark (@skylarktylark) v roce 2019, obsahuje slovo „malone“, proto si mnozí mysleli, že za nápadem stojí rapper Post Malone, se kterým Bieber spolupracoval. Že jde o Bieberův tajný profil, se poměrně záhy rozkřiklo, a tak je na něm pouze 15 postů. Poté si vytvořil ještě jeden, a to @kittysushiandtuna, kde uveřejňuje fotky svých koček.

Tom Cruise
Tom Cruise či Rihanna dokončili sotva střední školu. Přesto vydělávají miliony

Prozradil ho kolega

Kamarádi jsou občas na zabití. Své o tom ví Vojtěch Kotek, který si také vytvořil tajný profil. Kamarád Jakub Prachař ale prozradil v rozhovoru pro Story jeho přezdívku. „S oblibou říkám, že kdyby byla soutěž o nejhnusnější profil, tak ji vyhraju,“ začal Jakub a Vojta pokračoval: „Taky mám Instagram, ale pod přezdívkou a nemám tam žádný fotky. Dávám jen stories. Líbí se mi, že pak vždycky zmizí,“ smál se.

Načež Kuba Prachař opáčil: „A jak seš tam? Vokounek Pethonitý, viď?“ řekl se smíchem a Vojta mu oponoval: „Ne, jako Vokoun Tvrdič.“

Šest vtipných finsta účtů celebrit, které musíte sledovat:

Zdroj: Youtube

Zkusila to víckrát

První finsta účet si herečka a zpěvačka Demi Lovato založila v roce 2018 a velmi se snažila, aby nedošlo k jeho prozrazení. Měla uživatelské jméno @Mm_82092 a její životopis zněl: „Soukromí: stav osvobození od pozornosti veřejnosti.“ Poté, co ale fanoušci její identitu odhalili, smazala ho. Krátce nato si vytvořila další falešný účet @Traumaqueen4eva, bohužel i z něj začaly v dubnu 2020 unikat příspěvky a byl odstraněn.

Účet musí mít i mazlíček

Nutno podotknout, že Ariana Grande má jeden z nejroztomilejších finsta účtů mezi známými osobnostmi. Účet je totiž věnován jejímu domácímu prasátku Piggy Smallz. Jmenuje se @realpiggysmallz a založila ho v roce 2018. Dokud ho jednou neoznačila v příspěvku, nikdo nevěděl, že existuje. Tento akt ale vedl k tomu, že ho začalo sledovat přes pět set tisíc lidí. Nyní účet obsahuje pouze čtrnáct postů a na všech je, jak jinak, její prasátko.

Nicole Kidmanové a Naomi Wattsové přátelství vydrželo.
Slavní spolužáci v showbyznysu: Kdo se do sebe zamiloval, komu přezdívali Moucha

Dvanáct hodin na twitteru

Herečka Keira Knightley byla v minulosti velmi zdrženlivá vůči sociálním sítím a přiznala, že se snaží udržovat svůj osobní život co nejvíce soukromý. Následně ale v pořadu The Jonathan Ross Show prozradila, že si vytvořila na twitteru tajný účet.

Keira KnightleyKeira KnightleyZdroj: Profimedia

„Připojila jsem se asi na 12 hodin, protože jsem se snažila být se svými dětmi. Byla jsem tam pod falešným jménem a nic nepsala, ale protože mě začala sledovat Chloë (herečka Chloë Grace Moretz), najednou mě začali sledovat i další lidé‚ a to mě vyděsilo.“

Prozradil víc, než měl

Tajný účet Matta Damona na twitteru se jeho fanouškům podařilo vystopovat poté, co se hvězda filmů o Jasonu Bourneovi zmínila o jeho existenci v rozhovoru pro GQ. „Mám 76 sledujících a od roku 2013 jsem napsal 40 příspěvků,“ řekl Damon, což byly indicie, které k dohledání lidem stačily.

Protože jde o soukromý profil, používá ho herec dál a není zdaleka jediný, kdo se k tajnému účtu přiznal. Má ho třeba i Barack Obama.