Matěj Krečmer je basákem a kapelníkem Blanické kapely, mimo jiné spolupracoval s interprety jako Lucie Bílá, Sto zvířat nebo Fast Food Orchestra.

V programu plném písniček vystoupí také nová Blanická kapela. Na Konopišti měla kapela Rádia Blaník premiéru před zcela vyprodaným amfiteátrem, kde bylo 13 tisíc posluchačů. Řekněte nám, jaký to byl pro vás start před takovým početným a nadšeným publikem příznivců?
Naprosto skvělé, a hlavně pro všechny z nás výjimečné. Nestává se úplně běžně, aby měla kapela svoji premiéru před tak početným, a hlavně skvělým publikem. Byla to pro nás veliká zodpovědnost a pocta, vážíme si toho.

Nový velký český hit od Rádia Blaník Slunce dál svítí:

| Video: Youtube

Hrajete písničky, které zaznívají v éteru Rádia Blaník. Ovšem unikátní novinkou je také narozeninová písnička Slunce dál svítí, kterou k 25. oslavám založení Rádia Blaník nazpívalo osm populárních zpěváků a zpěvaček. Zahrajete ji i návštěvníkům letního koncertu v Olomouci?
Samozřejmě. Nová blanická hymna nechybí na žádném z celkem jedenácti Letních koncertů Rádia Blaník a jsme rádi, že ji můžeme takto živě zahrát divákům, kteří si ji s námi můžou zazpívat. Novou písničku si můžete poslechnout také na webu Rádia Blaník.

Před pád dny bylo v Jičíně plno:

Jak Blanická kapela vznikla a kolik má členů? A jak jste se vlastně dostali ke hraní?
Blanická kapela má šest členů a vznikla jako narozeninový dárek rádia pro jeho fanoušky. Všichni v kapele se známe už dlouhou dobu, ale v tomto složení společně jako muzikanti na jednom pódiu hrajeme poprvé. I to je zřejmě jeden z důvodů, proč nás baví být Blanickou kapelou.

A kdo vám dále zahraje a zazpívá? XINDL X, Leona Machálková a Petr Kolář.

Přijďte si užít letní pohodu a zazpívat sity nejlepší české hity i na dalších Letních koncertech Rádia Blaník.

Další Letní koncerty Rádia Blaník

Vstup na všechny koncerty Rádia Blaník je zdarma.
„Pokaždé se na vás těší také naše nová Blanická kapela, která vám vždy zahraje i novou blanickou písničku Slunce dál svítí. Více informací naleznete na webu Rádia Blaník,“ uvedli organizátoři.

Kam a kdy na Letní koncert?

  • 19. 07. Moravské Budějovice
  • 26. 07. Klatovy
  • 03. 08. Most
  • 09. 08. Liberec
  • 16. 08. Písek
  • 23. 08. Opava
  • 30. 08. Napajedla