Jeden z nejvýraznějších herců své generace prožil dětství plné výzev. Tou největší byl jeho komplikovaný vztah s matkou, Betty Sue Palmer. Depp ji popisoval jako agresivní a často násilnou, což vytvářelo napjatou atmosféru v rodině. Situace se vyostřila, ale zároveň trochu uklidnila, když mu bylo patnáct. Rozvod rodičů přispěl k určitému uvolnění od domácího napětí. Únikem od rodinných problémů se pro Deppa stala hudba.

1984 Film vs. rock’n’roll

Johnny Depp se netoužil stát hercem, chtěl být rockovou hvězdou. Kvůli kapele odešel v šestnácti letech ze školy. Než ale stihli The Kids prorazit, rozpadli se.

První manželkou Johnyhho Deppa byla profesionální make-up artistka Lori Anne Allison.

Nebýt však této epizody, nikdy by Johnny nepoznal svou první ženu, vizážistku Anne Allison, která ho představila Nicolasi Cageovi. Ten Deppa přesvědčil, aby dal filmu šanci. A současně ho připravil na jeho první konkurz do hororu Noční můra v Elm Street.

Zdroj: Youtube

1987 Hvězda stoupá vzhůru

To, díky čemu Johnnyho Deppa začali na ulicích poznávat, nebyl film, ale seriál. Kultovní krimi z přelomu osmdesátých a devadesátých let, kde detektivové v přestrojení vyšetřovali zločiny mezi teenagery na středních a vysokých školách. Jejich základna měla adresu Jump Street 21.

Johnny Depp.
KVÍZ: Jak se zapisuje Johnny Depp v hotelu a kdo nepoznán psal lechtivé knihy?

1990 Osudová spolupráce

Za nejzajímavější role své filmografie Johnny Depp vděčí Timu Burtonovi. Během třiceti let spolu natočili osm filmů a stali se z nich přátelé.

Johnny DeppFilm Střihoruký Edward vznikl v roce 1990. Hlavní roli Edwarda ztvárnil Johnny Depp. Ve filmu si zahrála i Winona Ryder.Zdroj: Profimedia

Depp o Burtonovi mluví jako o svém bratrovi, a dokonce si vytvořili svůj vlastní jazyk, kterému nikdo jiný na place nerozumí. První, a možná i nejdůležitější společný film byla poetická fantasy romance Střihoruký Edward.

Zdroj: Youtube

2003 Sázka na nejistotu

Natáčení prvního dílu Pirátů z Karibiku s podtitulem Prokletí Černé perly probíhalo ve znamení nejistoty. Nikdo nevěděl, jestli film bude hit, nebo propadák. A stejně tak nejisté bylo, jakým směrem by se měla zamýšlená série ubírat. Johnny Depp skočil do role kapitána Jacka Sparrowa po hlavě.

Inspiroval ho Keith Richards, protože piráti podle něj byli rockové hvězdy 18. století, a skunk z „Animáků“. Tahle kombinace se producentům zpočátku nezamlouvala, ale právě díky ní se z filmu stal hit.

Johnny Depp v jednom ze svých nejslavnějších filmů Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly.

Zdroj: Youtube

2007 Oscar na dosah

Johnny Depp byl na Oscara nominován už třikrát, na Zlatý glóbus dokonce desetkrát. Doma má ale jen jednu zlatou sošku, a to Zlatý glóbus za hororový muzikál Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street, jak jinak než z produkce Tima Burtona. Na druhou stranu se ale může „pochlubit“ i pěti nominacemi na filmové anticeny, které nasbíral za filmy natočené během ne příliš šťastného období v letech 2013–2018.

2011 Začátek konce

Při natáčení komediálního thrilleru z novinářského prostředí Rumový deník poznal Johnny Depp svou další ženu, Amber Heard. Vzali se o čtyři roky později v únoru 2015. Krátce poté se manželství začalo rozpadat. Amber podala žádost o rozvod, obvinila Deppa z domácího násilí a získala dočasný zákaz přiblížení. Po rozvodu v roce 2017 následovaly vzájemné žaloby a soudní spory.

Johny Depp, Amber HeardJohny Depp a bývalou manželkou Amber Heard na snímku z roku 2016. Tou dobou už to v manželství zřejmě „skřípalo“.Zdroj: Profimedia

Ty vyvrcholily celosvětově sledovaným procesem v roce 2022. Depp proti bývalé ženě soudní spor vyhrál

2018 Black list

Aféra kolem rozvodu s Amber Heard stála Johnnyho Deppa nejen nové role, ale i pokračování v roztočených sériích Piráti z Karibiku a Fantastická zvířata. V roli Grindelwalda ho v posledním díle s podtitulem Brumbálova tajemství nahradil Mads Mikkelsen. A tak když nemohl točit, hrál. Vrátil se ke své první lásce – hudbě. Během šesti let s Jeffem Beckem a hvězdnou kapelou Hollywood Vampires objel půl světa.

2023 Kdo potřebuje Hollywood

Když Hollywood zavřel Johnnymu Deppovi dveře, pomocnou ruku mu podala Evropa. A zdá se, že pokud jde o film, bývalý Jack Sparrow s návratem do hyperkorektní vlasti nikterak nespěchá.

Johnny Depp v netypické roli Ludvíka XV.
Já křupan a král? To nechcete, řekl Johnny Depp o Ludvíku XV.

Ostatně na festivalu v Cannes, kde propagoval francouzský film Jeanne du Barry – Králova milenka, prohlásil: „Je to divná doba. Všichni by chtěli být sami sebou, ale nemůžou. Musí vzorně stát jeden za druhým. Pokud chcete žít takový život, hodně štěstí. Já ale budu někde jinde.“