Na pódiu se v rolích vystupujících i předávajících představí česká hudební špička, například Vojtěch Dyk nebo skupina Chinaski. Speciální společné vystoupení si připravují David Koller a Ben Cristovao.

Český slavík také složí poctu nedávno zesnulým hitmakerovi Vašo Patejdlovi a zpěvačce Yvonne Přenosilové.

„Připravovat Českého slavíka je velká zodpovědnost. Má velkou tradici. Ke každému ročníku přistupuji s velkou pokorou a věřím, že i letos vytvoříme hudební svátek a nezklameme diváky,“ řekl kreativní producent a režisér Pepe Majeský, který bude režírovat již pátý přímý přenos Slavíka.

Další kvízy Deníku zaměřené na rozličná témata můžete vyzkoušet ZDE.

Již potřetí oslovil osvědčenou moderátorskou dvojici Ondřej Sokol a Aleš Háma, která se podílí i na scénáři s někdy velmi ostrým humorem. „Humor je nadsázka, je to často na hraně. Nechceme nikoho urazit. Ale myslím si, že tento styl k šoubyznysu patří. Velmi si cením lidí, do kterých si trošku rýpneme, ale oni mají nadhled a neberou se příliš vážně,“ dodal Majeský.

Hlasovat lze už nyní 

Lidé mohou na webových stránkách Českého slavíka hlasovat vždy maximálně pro šest interpretů v kategoriích Zpěvák, Zpěvačka, Hudební skupina a Hip Hop a Rap. Mohou také vybrat, kdo ze tří nominovaných se stane objevem roku. A v přímém přenosu se dozví, kdo jako druhý vstoupí do slavičí Síně slávy a kdo se stane Absolutním slavíkem.

Loni v jednotlivých kategoriích zvítězili Marek Ztracený, Lucie Bílá (stala se i absolutní vítězkou ankety), kapely Kabát, ATMO Music a zpěvák R'n'B a rapper s moldavskými kořeny Calin (objev roku).

V minulém roce se přímý přenos hudební ankety Český slavík stal nejsledovanějším pořadem dne ve všech hlavních cílových skupinách.

Udílení prestižních cen si nenechalo ujít 41,03 procent diváků v cílové skupině 15 až 54 let. Celkem se na galavečer dívalo 1 420 000 diváků širší věkové skupiny. S největším ohlasem se pořad setkal u žen ve věku 25 - 34 let (55,23 %).