Zdroj: DeníkOd maminky jsem od těch svých dvou let, co jsem tě ztratil, slyšel, jaký jsi byl: černovlasý, elegantní, středně velký, krasavec. Vystudovaný elektroinženýr s diplomem z univerzity v Darmstadtu, skvělý pianista a něžný milující manžel a ctitel mámy, která tě až do své smrti neobyčejně obdivovala a zůstala ti věrná až za hrob.

Říkala mi celá rozněžnělá a plachá, že jsi byl hrdina, protože jsi nás svým výletem do oblak zachránil před hrůznými norimberskými zákony, které začaly děsit svět.

Napište svým blízkým dopis skrze Deník.
Dopis napsal Otakar: Milý táto,

Nikdy jsme spolu nemohli promluvit, táto. Až dnes. Chci ti poděkovat, teď, kdy už mám trochu rozumu a viděl jsem trápení světa. Za všechno, co jsi mi předal: svoje ruce, svoji hlavu, srdce, lásku k mámě, dobré zdraví a odpor ke zlu. Jsem tady vlastně za tebe, žiji díky tobě, táto, a děkuji ti za život.

Celý čas, co jsem bez tebe, se mi po tobě stýská a moc mi chybíš…

Tvůj Jan

Zdroj: DeníkVzpomínáte na své prarodiče? Co by asi řekl děda na vaše podnikání, na to, že jste postavili dům nebo že máte spokojenou rodinu? Zapomněli jste si říct babičce o recept na ty nejlepší koláče? Možná je ještě čas. Napište otci, matce, prarodičům.

Dopisy posílejte, prosím, na e-mail: dopisyrodina@denik.cz nebo na adresu: VLTAVA LABE MEDIA a.s., Deník – dopisy, U Trezorky 921/2, 158 00 Praha 5.