deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Pavel se setkal se Zelenským: Hlavy států ve Vilniusu na summitu iniciativy Trojmoří probraly aktuální potřeby Ukrajiny.
Ruská raketa Angara A5 odstartovala: Rusové start dvakrát odložili. Na oběžnou dráhu má raketa vynést dva moduly pro ruskou vesmírnou stanici.
Při převrácení lodě zemřelo 9 lidí včetně dítěte: Italská pobřežní stráž zachránila u Lampedusy 22 přeživších. Po dalších stále pátrá.
Neúspěch opozice: Dnes neprosadila mimořádnou schůzi Sněmovny svolanou z podnětu hnutí ANO ke kauzám vládních stran.
Spolupráve Slovenska a Ukrajiny: Zástupci obou vlád se dohodli na posílení energetických propojení, novém železničním spojení i na modernizaci hranic.
V Krušných horách spadl horolezec: Nezvládl výstup stěnou a po asi šestimetrovém pádu si zranil záda. Záchranáři ho vrtulníkem převezli do nemocnice.
Soutěž o Zlatou palmu z Cannes: V květnu se utkají mimo jiné nejnovější filmy režisérů Forda Coppoly či Cronenberga. Do soutěže bylo vybráno 19 snímků.
Porod na dálnici na Frýdeckomístecku: Policisté pomohli na svět holčičce.
Otázka vytvoření časového pásma: Norský arktický region žádá Evropskou komisi o uznání 26hodinového dne.
Úspěch archeologů: Při nových vykopávkách v Pompejích byly objeveny ohromující umělecké fresky.
Krach šimpanzího výběhu v Zoo Brno: Pavilon nesplňuje standardy pro jejich chov.
ECB ponechala základní úrokovou sazbu: Konkrétně na 4,50 procenta. Úroky se nezměnily již páté zasedání za sebou.
Finále Evropské ligy: Basketbalistky USK Praha se o něj střetnou s Villeneuve-d'Ascq.
MF prodalo státní dluhopisy za 9,6 mld. korun: Zájem investorů byl dvojnásobný.
Trojice amatérů vykradla kasino v Čížově: Žetony za miliony jim byly k ničemu. Drama v Želenicích: Policie vyšetřuje násilnou smrt, podezřelého zadržela.
Zelenskyj je na summitu v Litvě: Pavlovi poděkoval za iniciativu na zajištění munice. Ve Vilniusu mluvili i o další pomoci a potřebách Ukrajiny.
Vraždil v lesích na Kladensku: Film Lesní vrah o muži ze Slaného jde do kin. Dobrá zpráva pro cestu do hor: Obchvat Opočna bude skoro o rok dřív. Zemřel poslanec Miroslav Krajíček: Významnému opavskému patriotovi bylo 77 let. Vyvrácená značka, škoda 80 tisíc a pokuta: Řidiče auta u Křivic rozptýlil hmyz. Policista z Ostravy chtěl nižší trest: Od soudu odcházel viditelně otřesen. Komplikace na D5: Dálnici u Berouna ve směru Praha uzavřela na 18,5 km nehoda pěti aut se zraněním. Jedno auto hořelo. Tvoří se kolony.
Zvuky s vysokou frekvencí: Některé žáby vřískají, jen je neslyšíme, zjistili brazilští vědci.
Voda zaplavila 3524 soukromých domů: V Kazachstánu evakuovali kvůli záplavám téměř 98 000 lidí.