deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Marek Prchal u Babiše skončil: Prchal svůj odchod po 10 letech spolupráce, díky které ANO vyhrálo volby v roce 2017, potvrdil serveru info.cz.
Stěhování Navalného: Vězněného předáka ruské opozice přesunou na šest měsíců do cely s přísnějším režimem. Návštěvy nebude mít přes rok.
V jižních státech Ameriky řádí sněhové bouře: Zrušilo se kvůli nim tisíce letů, zanechaly statisíce lidí bez proudu a způsobily smrt šesti lidí.
Kauza utajovaných dokumentů: FBI prohledává dům prezidenta USA Bidena v Delawaru.
EU zdvojnásobí ukrajinskou výcvikovou misi: Letos chce vycvičit dalších 15 000 ukrajinských vojáků. Ze svého obranného fondu na výcvik vydá dalších 45 milionů eur.
Policie uzavřela vyšetřování nábojnice pro Babiše: Muž podezřelý z poslání výhružného dopisu spáchal v Brně sebevraždu. K činu se přiznal v dopise na rozloučenou.
Konec kontrol na hranicích se Slovenskem: Zruší se v noci ze soboty na neděli. Česko je kvůli migraci zavedlo koncem loňského září.
Komunista Skála popřel vinu: U soudu odmítl obžalobu, která ho viní z popírání katyňského masakru.
Nikki Haleyová chce kandidovat na prezidentku: Bývalá velvyslankyně při OSN a bývalá guvernérka Jižní Karolíny se bude ucházet o republikánskou nominaci v roce 2024.
Zrušení kontrol na hranicích se Slovenskem: I po zrušení zůstanou společné česko-slovenské hlídky ve vlacích na slovenské straně, řekl Rakušan.
Výročí převratu v Myanmaru: Prodemokratičtí aktivisté v zemi pořádají takzvanou tichou stávku u příležitosti dvou let od vojenského převratu.
Zvýšení teroristických hrozeb v Istanbulu: V reakci na možné nebezpečí v turecké metropoli Británie a Německo uzavřeli své konzuláty.
Jednodenní volby: Vláda podpořila zákony na úpravu voleb, hlasovat by se od roku 2026 chodilo jen v jeden den od 07:00 do 22:00.
Nová továrna v Líních u Plzně: Vláda schválila nezávazné memorandum o porozumění se společností Volkswagen o výstavbě gigafactory na baterie.
Ideální podmínky pro běžkaře: Vydatné sněžení v posledních dnech zlepšilo podmínky pro lyžování na běžkách v Orlických horách.
Otevření technologického centra: Plzeň otevřela technologické centrum TechTower za 780 milionů Kč, má 10 000 metrů čtverečních.
Zubařka obviněná z vraždy: Žena a její známá měly zavraždit lékařčina manžela. Jsou stále ve vazbě. Policie případ nadále vyšetřuje.
Kontroly na hranicích skončí: Kontroly na slovensko-českých hranicích 4. února skončí, od 5. února budou hranice pod zvýšeným dohledem policie.
Dopady sankcí: Omezení dovozu kvůli sankcím doléhá na další ruské firmy. Nejcitelnější je nedostatek technologií.
Novela zákoníku práce: Jurečka, odbory a zaměstnavatelé podepsali dohodu na podobě návrhu zákoníku.
Tom Brady ukončil kariéru: Úspěšný hráč amerického fotbalu s mnoha rekordy oficiálně oznámil, že jde do důchodu.
Výstavba továrny: Největší světový výrobce křemíkových čipů, Tchaj-wanské TSMC zvažuje výstavbu své továrny v Česku.
Pokuta za podvod: Stavební společnost Strabag za podvod, kterého se dopustila při revitalizaci Podmokel, zaplatí 1,5 milionu.
Ukončení kariéry: Skokan na lyžích Filip Sakala po neúspěšných letech v Kulmu ukončil kariéru.
Odstávka výroby: V kolínské automobilce Toyota začala odstávka výroby, využije ji i ke školení.