Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

Letošní MS v hokeji: Zápas České republiky s Rakouskem byl na České televizi zatím nejsledovanější. Vidělo jej 1,88 milionu diváků.
Hospodaření obcí bez započtení Prahy: Obce měly loni přebytek rozpočtu 26,4 miliardy Kč, nejvyšší od roku 2016.
Havárie na letišti v Milovicích: Havarovalo zde malé letadlo se dvěma lidmi na palubě, utrpěli lehká zranění. Vážná nehoda na obchvatu Čáslavi: Plameny z převráceného auta udusili hasiči pěnou. Mezi dětmi se šíří pátá nemoc: Mají zarudlé tváře, vyrážku či zvýšenou teplotou.
Zdravotní stav slovenského premiéra: Robert Fico je po atentátu z minulého týdne stabilizovaný, komunikuje, oznámila nemocnice.
Nový bezpečnostní přeliv na Orlíku za dvě miliardy: Poradí si s extrémní povodní. Poničená památka u žďárského zámku: Dopravu ve Žďáře zdrží oprava barokního mostu, pobořil ho opilý řidič. Oprava částečně omezí provoz.
Cena zlata je na rekordu: Dostala se těsně pod 2450 USD za troyskou unci.
V 64 letech zemřel advokát Pavel Smutný: Prezident Česko-izraelské obchodní komory se věnoval i filantropii, stál u zrodu Bohemian Heritage Fund.
Volby do Evropského parlamentu se blíží: Z koho udělali Hitlera? Kampaň k eurovolbám v Ostravě přitvrzuje. Zdravotníkům vyčítá několik pochybení: Šel ošetřit zarostlý nehet a málem přišel o život. Teď po nemocnici žádá miliony. Rokytnice přebírá kotelny: Teplo by mělo v horském městečku zlevnit.
ŘSD získalo stavební povolení: Konkrétně dostavby pravého jízdního pásu na D3 u Tábora. Stavět začne po nabytí právní moci. Práce potrvají 40 dnů.
Silná bouře se přehnala i přes Ústí nad Orlicí: Přívaly vody zaplavily ulici Královéhradeckou a Moravskou v centru města. Hasiči museli odčerpávat vodu, uvedlo město.
Bahno z noční bouřky zastavilo vlaky u Chocně: Jezdily náhradní busy. Hasiči Správy železnic od časného rána pracovali na zprovoznění úseku, což se jim již povedlo.
Státním Lesům ČR loni klesl čistý zisk: Konkrétně o 24 % na 3,8 miliardy Kč z 5,03 mld. Kč. Hlavním důvodem bylo snížení těžeb po konci kůrovcové kalamity.
Ceny v průmyslu v dubnu: Po třech měsících se vrátily k meziročnímu růstu, a to o 1,4 procenta. Ceny zemědělců naopak klesly o 13,4 pct.
Dočasný zákaz vývozu benzinu: Rusko jej ruší. Časový rámec nového rozhodnutí nebyl upřesněn.
Supercela nad Jihlavou: Kroupy zasypaly úrodu, nebe se zbarvilo do růžova.
Železniční trať u Chocně na Orlickoústecku: Noční bouřka ji zaplavila bahnem. České dráhy tam nasadily náhradní autobusy. Omezení zatím odhadují do 12:00.
Konstantinovy Lázně zahájily 221. sezonu: Pramenům požehnal biskup Tomáš Holub.
Basketbalisté Denveru loňský titul v NBA neobhájí: Nuggets doma prohráli rozhodující sedmý duel série 2. kola play off s Minnesotou 90:98.
Úspěch amerického golfisty Schauffeleho: Vyhrál s rekordním skóre 21 ran pod normu hřiště PGA Championship a získal první titul z turnaje kategorie major.
Týden bude převážně oblačný: Provázený deštěm či přeháňkami. Nejvyšší teploty vystoupají na 20 až 25 stupňů, v půlce týdne se mírně ochladí.