deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Prezidentské setkání: Pavel čeká, že Zeman jako stávající prezident navrhne termín. Nevidí důvod, aby o setkání zvlášť žádal.
Konec nechtěným vztahům v rodině: Italský nejvyšší soud rozhodl, že děti nemají povinnost stýkat se se svými prarodiči, pokud si to nepřejí.
Johnsonová se omluvila Izraeli: Labouristická poslankyně nedávno vytvořenou koaliční vládu Izraele označila za fašistickou.
Meteorologové varují: Platí výstraha kvůli silnému sněžení a dešti. Přeháňky komplikují provoz, a to zejména na jihu Čech.
Vojenská pomoc Ukrajině: Británie se zatím definitivně nerozhodla, jestli pošle bojové letouny, řekl ministr obrany Ben Wallace.
České úspěchy: Hokejový kanonýr David Pastrňák z Bostonu byl zvolen druhou hvězdou měsíce ledna v NHL.
Rodiče nechali dítě na letišti: Pár na letišti v Tel Avivu neměli letenku pro svého kojence. Nechali ho proto na odbavovací přepážce.
Fed zvýšil základní úrokovou sazbu: Podle očekávání ji zvýšil o čtvrt procentního bodu do pásma 4,50 až 4,75 procenta.
Romové v Ostravě demonstrovali proti násilí: Klidné protesty probíhaly v ulici Stodolní. Podle účastníků to byla reakce na násilné případy z posledních dnů.
Van der Bellen navštívil Kyjev: Po jednání s prezidentem Zelenským konstatoval, že nyní nevidí na obzoru konec ruské války na Ukrajině.
Ukrajinci v Česku: Jurečka počítá s tím, že od příštího roku by se měli váleční uprchlíci zapojit do českého sociálního systému.
Papež František vyzval k amnestii srdce: Více než milion lidí se zúčastnilo mše vedené papežem pod širým nebem na letišti v konžském hlavním městě Kinshase.
Pražská burza znovu posílila: Je na nejvyšší úrovni od loňského června. Index PX dnes stoupl o 0,97 procenta na 1342,50 bodu.
Kauza utajovaných dokumentů: FBI při prohlídce domu prezidenta Joea Bidena nenašel žádné další dokumenty označené jako tajné.
Fiskální balíček: Národní ekonomická rada vlády dnes projednala rozpočtové úspory, řešení exekucí či půjčku z Národního plánu obnovy.
Setkání v senátním Prezidentském salonku: Dnes večer se sešli premiér Fiala a předsedové parlamentních komor Vystrčil a Pekarová Adamová s Petrem Pavlem.
Neuvěřitelný objev: Archeologové našli v Iráku krčmu včetně zbytků jídla z doby 2700 let před naším letopočtem.
Čistý vzduch pro zdraví: Vědci zjistili, že dlouhodobé vystavení i relativně nízkému znečištění zvyšuje riziko deprese a úzkosti.
Onkologické profily evropských zemí: V Česku je odhadovaný počet nových nádorových onemocnění a úmrtnost na ně vyšší než průměr EU.
Zpráva Mezinárodní agentury pro atomovou energii: Zpráva kritizuje Írán za nepřiznané změny v zařízení na obohacování uranu.
Andrew Tate v Rumunsku u soudu prohrál: Soud zamítl všechna 4 odvolání a zůstane tak ve vazbě až do 27. února, zatímco bude vyšetřování pokračovat.
Zálohování PET lahví a plechovek: Spuštění systému v ČR bude stát zhruba 5,2 miliardy korun. Další 1,3 miliardy korun ročně bude stát provoz systému.
Digitální vyřizování dávek: On-line by se od příštího roku neměla dát podat jen žádost, ale elektronický by měl být celý proces, řekl Jurečka.
Rasismus na internetu: V roce 2022 společnost Yelp odstranila více než 2 000 příspěvků obsahujících rasistické nenávistné projevy.
USA uvalily sankce: Po celém světě se zaměřily na 22 jednotlivců a firem, jež pomáhají Rusku a jeho zbrojnímu průmyslu.