deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

ODS vypadla z koalice na liberecké radnici: Další vládnoucí strany, TOP09, Starostové, Piráti, lidovci a ANO reagovaly na policejní razii na radnici.
Nočním klubem v New Orleansu otřásla střelba: Zemřela jedna žena, jedenáct lidí je po nočním incidentu zraněných, uvedla policie.
Petr Fiala přijel do Bílého domu: V Oválné pracovně ho přijme americký prezident Joe Biden. Schůzka proti plánu nabrala půl hodiny zpoždění.
Před gruzínským parlamentem jsou demonstranti: Protestují proti znovu projednávanému zákonu o takzvaných cizích agentech. Dochází ke konfrontacím s policií.
Několik íránský raket uniklo izraelské obraně: Ukázalo to vyhodnocení rozsáhlého nedělního útoku. Dopadly na leteckou základnu v poušti Negev, škody byly malé.
Kávu pije naprostá většina Čechů, ukázal průzkum: Podle agentury STEM/Mark to bylo 84 % respondentů. Pětina dotázaných si dává dva a více šálků denně.
Zbrojířka z natáčení filmu Rust jde do vězení: Dostala 18 měsíců za svůj podíl na incidentu, pří kterém Alec Baldwin nedopatřením zastřelil kameramanku.
Nákladní lodní doprava v Česku slábne: Dopravci loni přepravili 1,22 milionu tun, meziročně o 4 % méně, pokles trvá čtvrtým rokem.
Trump kritizoval svůj první trestní proces: Exprezident líčení v New Yorku při příchodu označil za útok na Ameriku. Je obžalovaný ve třech dalších kauzách.
Lufthansa snížila odhady letošních výnosů: Kvůli stávkám a dalším potížím očekává německý vlajkový dopravce hrubé výnosy 2,3 miliard eur oproti 2,68 mld. eur loni.
Jižní Korea zrušila vystoupení ruského baletu: Série představení se sólisty moskevského Velkého divadla byla odvolána den před premiérou, napsala agentura Reuters.
Fiala oznámil výsledky české muniční iniciativy: Premiér uvedl, že pro Ukrajinu už má Česko nasmlouvaných 180 tisíc dělostřeleckých granátů, 300 tisíc dalších domlouvá.
Soudce v New Yorku varoval obžalovaného Trumpa: Exprezidentovi řekl, že pokud se nebude trestního procesu řádně účastnit, může být zatčen.
Policie vyšetřuje smrt muže v Domažlicích: Důchodce vypadl z panelového domu, na místě zemřel, policie ověřuje, zda šlo o sebevraždu.
Boston zažil 128. maraton: V hlavních kategoriích zvítězil Sisay Lemma z Etitopie v 10. čase historie 2:06,17 a Hellen Obiriová z Keni.
Východ Španělska postihl lesní požár: Hasiči s bojují s plameny, které zasáhly 500 hektarů porostů, v okolí Benidormu. Úřady evakuovaly 200 lidí.
Expremér Nečas podal dovolání: Na Nejvyšší soud se obrátil kvůli uloženému podmíněnému trestu a pokutě v kauze tzv. poslaneckých trafik.
Petr Fiala jednal v sídle CIA: Premiéra doprovázeli šéfové českých tajných služeb, s americkými partnery probrali bezpečnostní situaci ve světě.
Zuzana Čaputová pokračuje v rozlučkových cestách: Slovenská prezidentka, která v úřadu končí, v úterý zavítá do Polska, bude jednat s protějškem Andrzejem Dudou.
Úřady nařídily evakuace v ruské Kurganské oblasti: V hlavním městě ještě nekulminovala řeka Tobol, valí se další vlna z Kazachstánu, varoval místní gubernátor.
Za daňové úniky v rallye sportu padla obžaloba: Podalo ji státní zastupitelství ve Zlíně na dvě osoby a dvě firmy, škoda měla dosáhnout 30 milionů korun.
Muskova Tesla bude propouštět: Výrobce elektroaut bude kvůli poklesu odbytu globálně snižovat stavy o 10 %. Končí i členové vrcholného vedení.
Srážka s kamionem skončila těžkým zraněním: Střetl se čelně s dodávkou u Zvonějova na Jihlavsku. Jednoho z řidičů přepravil vrtulník do brněnské nemocnice.
Izrael zvažuje plán odvety Íránu: Zasedl válečný kabinet, podle deníku Wall Street Journal může úder přijít ještě dnes.
Trumpův soudce odmítl námitku podjatosti: Právníci exprezidenta žádali, aby se vzdal vedení trestního procesu v New Yorku.