deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Zemřel Brian Mulroney: Bývalému kanadskému premiérovi bylo 84 let, úřad zastával v letech 1984 -93.
Lanovka na Sněžku obnovila provoz: Horní úsek v pátek ještě zůstává zastavený v důsledku silného větru.
Rakouský soud potrestal matku za týrání: Svého 13letého syna trápila hlady, zavírala do přepravky na psy a polévala studenou vodou, dostala 20 let.
Eva Perglová vzpomíná na polární výpravu: Horolezkyně hovořila s Plzeňským deníkem o výpravě na jižní pól a výstupu na nejvyšší horu Antarktidy. Spor o Vítkův hrádek řeší soud: V soudní síni v Českém Krumlově proti sobě stojí zástupci obce a spolku, který zříceninu do září provozoval.
Singapur nakoupí F-35: Městský stát vyměňuje dosavadní F-16. Nově doplní 8 stíhaček, reaguje na regionální hrozby, uvedl ministr obrany.
Moskevská policie se chystá na pohřeb Navalného: Před kostelem staví zábrany, na místo se sjíždí dodávky pro převoz zatčených. Obřad začne v poledne českého času.
V Mexiku začíná volební kampaň: Lidé zvolí 2. června parlament, zastupitele a novou hlavu státu, vůbec poprvé se jí zřejmě stane žena.
V Indii poprvé po 8 letech klesla produkce rýže: Příčinou jsou podprůměrné srážky, země je největším vývozcem plodiny na světě. Loni omezila vývoz, což zvedlo ceny.
Češi v NHL: David Pastrňák přispěl v NHL dvěma přihrávkami k hattricku Morgana Geekieho a výhře hokejistů Bostonu 5:4 nad Vegas.
Izraelské preference vede Benny Gantz: Jeho Strana národní jednoty by podle nového průzkumu vyhrála volby do Knesetu, Netanjahuův Likud je druhý.
Haiti zachvátilo gangsterské násilí: Skupiny zločinců napadly letiště a další cíle, chtějí zajmout činitele vlády a policie, zabránit návratu premiéra.
Hackeři ukradli data na Tchajwanu: Největší telekomunikační firma přišla o citlivé údaje, včetně vládních a vojenských dokumentů, útočníci je prodali.
Policie vyšetřuje únik CO2 v Chebu: 25 tun plynu uniklo v průmyslové zóně, kriminalisté mají podezření, že došlo k obecnému ohrožení z nedbalosti.
Polsko zvažuje zákaz dovozu z Ruska: Zastavit chce import zemědělských produktů, zejména obilí, totéž plánuje vůči Bělorusku.
V Íránu začaly volby: Lidé vybírají poslance a členy orgánu volícího nejvyššího duchovního vůdce země, očekává se mimořádně nízká účast.
Kongres schválil rozpočtové provizorium: Po Sněmovně reprezentantů podpořil krátkodobou překlenovací normu i Senát, americká vláda tak nemusí přerušit provoz.
Do Dolní sněmovny se vrací kontroverzní poslanec: Doplňovací volby v Rochdale vyhrál bývalý labourista George Galloway, získal křeslo po zesnulém členovi téže strany.
Pátek bude polojasný: Během dne se bude zatahovat, odpoledne ojediněle déšť. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C, noční 5 - 9 °C.
Německá veřejná doprava bude stávkovat: Práci v pátek přeruší odboráři v městské a regionální dopravě po celé zemi, vyjma Bavorska a Sárska.
Americkou burzu táhnou technologické firmy: Jejich index Nasdaq rostl ve čvrtek 0,9 %, zapsal nový rekord. Hlavní indexy Dow a SaP připsaly 0,1 % a 0,5 %.
Americký exvelvyslanec pracoval pro Kubu: Bývalý ambasador v Bolívii Manuel Rocha, je vyšetřovaný pro špionáž, chystá se doznat vinu.
Stávka mladých lékařů v Jižní Koreji trvá: Téměř 9 tisíc z nich, dvě třetiny celkového počtu, odmítlo výzvu vlády ukončit protest a vrátit se do práce.
Soud trestal útok na Kapitol: Expomocník šerifa z Tennessee dostal téměř šest let za napadení policistů při vniknutí do budovy Kongresu 6. ledna 2021.
Polsko vypustí vlastní vojenské satelity: První pozorovací družice plánuje vyslat na oběžnou dráhu v příštím roce, uvedl náměstek ministra obrany.