deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Hladovka ve vězení: Filmový tvůrce Džafar Panahí se rozhodl držet ve vězení hladovku, dokud ho nepropustí.
Korupční aféra: Evropský parlament kvůli ní zbavil imunity dva europoslance.
Cvičení ruského a běloruského letectva: Skončilo dnes v Bělorusku. Oznámilo to běloruské ministerstvo obrany.
Last minute extraligové posily: Sparta lovila na severu, změny v Hradci i Třinci.
Bankovní rada ČNB: Dnes podle očekávání opět ponechala základní úrokovou sazbu na sedmi procentech. Na této úrovni je od loňského června.
Prohlášení polského prezidenta Dudy: Je připraven postavit novou železnou oponu.
Bezpečnostní opatření: Petr Pavel řekl, že chce po inauguraci nechat důkladně prohlédnout Hrad.
Týrání zvířat: Cizinci využívali sovy k vystupování v centru Prahy. Zvířata jim byla odebrána. V Praze začala stavba další tramvajové trati: Úsek do Slivence bude hotový letos.
Evropská centrální banka: Podle očekávání zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu na tři procenta. Snaží se tak zpomalit inflaci.
Kopřivnická automobilka Tatra Trucks: Loni dosáhla tržeb 7,12 miliardy korun, o deset procent větších, než plánovala. Předloni měla tržby 5,31 miliardy. Naklonovali jsme superkrávy, hlásí Čína: Vynikají vysokou produkcí mléka.
Kauza Walderode: Nejvyšší soud dovolání dědičky rodu kvůli možnosti navrácení zámku zamítl, uvedl starosta Turnova Hocke.
Ceny energií: E.ON je sníží stálým klientům, pod cenový strop. Půjde o více než milion zákazníků.
Vojenská kancelář prezidenta Pavla: Náčelníkem bude brigádní generál Hasala. Je na tom dohoda i s ministryní obrany, řekla Pavlova mluvčí.
Škoda Group: Založila dceřinou společnost Škoda Group Austria ve Vídni. Převzala 40 zaměstnanců a část aktiv Molinari Rail Austria.
Britská centrální banka: Zvýšila kvůli inflaci základní úrok o půl bodu na čtyři procenta. To je maximum od globální finanční krize z roku 2008.
Výstraha před silným větrem: Meteorologové ji prodloužili, v části Česka platí až do soboty. Na horách se mohou tvořit sněhové jazyky i závěje. Nehoda u Nových Hradů: Cigareta důležitější než volant. Tak skončil opilý řidič v příkopu.
Slib Evropské unie: Chce vycvičit dvakrát více ukrajinských vojáků, přispěje na odminování. Řekl to šéf unijní diplomacie Josep Borrell.
Úspěch Zdravotního ústavu v Ostravě: Zdejší tým objevil nový druh legionely. Stávka v Nexenu pokračuje, výroba stojí: Vedení firmy poslalo návrhy do Koreje. Komplikace při cestě přes Bohumín: Most ve Skřečoni bude uzavřen, opravy i jinde. Unesli mi dceru z porodnice, tvrdí matka: Žalovala špitál, u soudu nepochodila.
Köpplovo odvolání z vysílací rady: Sněmovní volební výbor jej doporučil plénu hlasy koalice. Důvodem je střet zájmů. Köppl se hájí, že zákon neporušil.