deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Týrání a usmrcení muže na Svitavsku: Obžalovaní v případu podle znalců trpí disociální poruchou osobnosti a jejich resocializace je nepravděpodobná.
Matka se bála sociálky a nezavolal dítěti doktora: Miminko zemřelo. Soud dnes ženu z Plzně nepodmíněně odsoudil na 6 let vězení ve věznici s ostrahou.
Summit Evropské unie bude jednat o Izraeli: Prezidenti a premiéři zemí EU dnes v Bruselu jednoznačně odsoudí íránský útok na Izrael, plyne z návrhu schůzky.
Brutální vražda v Novém Sedle na Sokolovsku: Plzeňský Krajský soud potrestal Bartoloměje Horvátha mimořádným trestem v délce 22 let. Ženě rozmlátil hlavu tyčí.
Turín zakázal kouření na veřejnosti: Platí to v případě, kdy se v dosahu 5 metrů nachází další osoba. Za porušení zákazu Itálie dává pokutu 100 eur.
Válka v Pásmu Gazy: Osadníci na Západním břehu od 7. října vyhnali Palestince nejméně ze sedm obcí, uvedla organizace Human Rights Watch.
V části Česka bude v noci na čtvrtek mráz: Může poškodit vzešlou zeleninu a kvetoucí stromy, a to zejména ve východních a severovýchodních Čechách.
Zemřel grafik František Borovec: Bylo mu 83 let, bojoval s těžkou nemocí. Patřil mezi výrazné osobnosti brněnské výtvarné scény.
Hoří chemická továrna nedalko Braunschweigu: Požár vypukl včera, hasiči evakuovali veškeré okolní domy. I dnes hrozí, že továrna v Dolním Sasku vybuchne.
Kodaňská burza stále hoří: Polovina historické budovy burzy v Kodani v úterý zcela vyhořela a zůstaly z ní jen obvodové zdi.
Obchvat Velkého Meziříčí vznikne do čtyř let: Stát bude přibližně půl miliardy korun. V současnosti finišuje majetkoprávní příprava stavby.
Válka na Ukrajině: Podle nejnovějších informací se při ruském útoku na Černihiv zranilo asi 20 lidí a nejméně 10 jich zemřelo.
Válka na Ukrajině: Rusové nikdy nevrátí anektovaný poloostrov Krym a neodejdou z východoukrajinského Donbasu, řekl Fico.
Manželství pro všechny: Senát umožnil přijetí nových pravidel pro partnerství stejnopohlavních párů bez projednání na své schůzi.
Ceny v průmyslu se v březnu meziročně nezměnily: V zemědělství se snížily jedenáctý měsíc v řadě a naopak ceny stavebních prací a tržních služeb opět stouply.
Postup bojů: Nejmíň osm lidí zabil ruský vzdušný útok na severo-ukrajinský Černihiv. Osmnáct dalších je zraněných.
Bleskové povodně ve Spojených arabských emirátech: Divoká voda podle úřadů zabila alespoň jednoho člověka. Za méně než 24 hodin napadlo rekordních 254 mm srážek.
Záplavy v Kazachstánu a na jihu Ruska: V obou zemích pokračuje evakuace před nejhoršími záplavami za desítky let. Dohromady už evakuovali 117 tisíc lidí.
Změny v odvodech: Sněmovna schválila Jurečkův návrh odkladu placení odvodů na pojistném z dohod o provedení práce z 1. 7. na 1. 1. 2025.
Postup bojů: Po ruském vzdušném úderu na město Černihiv jsou mrtví a zranění, oznámil šéf oblasti. Bližší informace zatím nesdělil.
Nejméně 13 mrtvých v Gaze: Mezi mrtvými po útoku na uprchlický tábor Al-Maghazi je i 7 dětí. Alespoň 25 lidí je zraněných.
Pomoc Ukrajině: K české iniciativě na nákup dělostřelecké munice se kromě víc než 20 zemí připojí i Slováci.
Trump u soudu: Úvodní řeči v prvním trestním procesu s exprezidentem Spojených států by mohly začít příští pondělí.
Pavel navštíví areál ve Vlachovicích-Vrběticích: Setká se se starosty tamních obcí, krajským policejním ředitelem a zástupci státního podniku Vojenské lesy a statky ČR.
Záplavy v Dubaji: Divoká voda ochromila mezinárodní letiště Dubaje. Vyzvalo cestující, aby na něj vůbec nejezdili.