ZMĚNIT REGION
Zavřít mapu

deník.cz Právě teď

Unikátní pára: Jen a pouze v Brně mohou muži podstoupit unikátní způsob léčby nezhoubného zbytnění prostaty. Léčí ji párou.

Rekordní testy: Laboratoře v Česku ve čtvrtek provedly rekordních 22 271 testů na koronavirus. Z nich bylo 14 procent pozitivních.

Boom stoletých: V každém jednom a půl tisíci Japonců je jeden stoletý, nebo starší, přičemž s 88procentní pravděpodobností to bude žena.

Podpora Řecku: Česko podporuje partnery z EU ve sporu Řecka a Turecka v průzkumu ložisek energetických surovin ve východním Středomoří.

Auto, či dron: Japonci úspěšně otestovali dron, který lze řídit jako automobil. Prodeje chtějí zahájit již v roce 2023.

Pandemie: Koronavirus se celosvětově prokázal už u více než 30 mil. lidí. V celosvětovém měřítku se jeho šíření ale stabilizuje.

Kopaná pro ženy: Podle plánů FIFA by se mohlo ženské mistrovství světa ve fotbale hrát každé dva roky.

Přestavba: Správa železnic připravuje modernizaci kutnohorského nádraží za 2,2 miliardy korun.

Ceny za bizarní vědu: Vložili krokodýla do bedny naplněné heliem, aby zjistili, jaké zvuky v ní bude vydávat. Dostali Ig Nobelovu cenu.

Online formulář: Od pondělí bude fungovat online formulář pro příjezdy z rizikových zemí, ze států EU je to Španělsko.

Rozloučení: Několik stovek lidí se přišlo do Rožnova rozloučit s Danou Zátopkovou. Urna byla dnes uložena na Valašském Slavíně.

Covid-19: Zatím dnes přibylo 1 074 nakažených, tj. o 636 méně než za stejnou dobu ve čtvrtek. Počet obětí vzrostl o pět na 494.

Hladovka za demokracii: Jeden z vězněných členů opoziční běloruské koordinační rady Maksym Znak zahájil protestní hladovku.

Nehoda na přejezdu: Ke střetu motocyklu s rychlíkem došlo dnes na přejezdu v úseku Velký Osek-Libice nad Cidlinou. Přivolán byl i vrtulník.

Dycky Most!: Mostečané mohou připomínkovat novou vizi na zvelebení města. Na první veřejné projednání přišli jen tři lidé.

Pomoc pro Jemen: Saúdská Arábie poskytne více než 200 milionů dolarů na financování humanitárních pomoci OSN ve válce postiženém Jemenu.

Nedůvěra: V průměru 64 % lidí ze 34 zemí nevěří, že jejich voleným představitelům záleží na tom, co si obyčejní lidé myslí.

Roš ha-šana: Dnes Židé oslaví Nový rok, neboli Roš ha-šana. V Izraeli přitom ode dneška kvůli koronaviru platí celoplošná uzávěra.

Bez nákazy: Nový Zéland nemá od 10. srpna žádný nový potvrzený případ nakaženého covidem-19.

Pardubicko: Od pondělí se bude testovat na covid i v Chrudimi a Ústí nad Orlicí. Odběrová místa v Pardubicích a Litomyšli nestíhají.

Nový semafor: Hygienici aktualizovali semafor: Praha jako první region zčervenala, tzn. trvale narůstající trend komunitního šíření

Rychlá glosa Deníku
Martin Komárek: Za chvíli bude semafor samá rudá a oranžová. Ještě by nám scházelo, aby podle toho dopadly krajské volby...

Milost: Prezident udělil milost muži, který se léčí s rakovinou. Prominul mu dva tresty za méně závažnou trestnou činnost.

Zrušená daň: Prezident dnes podepsal zákon o zrušení daně z nabytí nemovitosti. A to zpětně k 31. březnu.

Nákupy v panice: Svaz obchodu a cestovního ruchu se bojí, že Pražané propadnou nákupní panice. „Zásoby máme, není důvod panikařit,“ říká.

Evropa na vzestupu: S členstvím v Evropské unii je spokojeno 38 procent Čechů, což je nejvíce od roku 2009.