deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Rakouští železničáři stávkují: Jednodenní varovná stávka zasáhla i mezinárodní spoje včetně těch mezi Rakouskem a ČR či Německem.
Noc venku: Benefiční přespávací akce lidem umožňuje přespat na ulici. Upozorňuje na situaci s bezdomovectvím.
Ministr životního prostředí: Fiala požádá Jurečku, aby funkci vykonával do konce roku. Pak možná navrhne Hladíka.
Tento týden může slabě sněžit: Teploty se budou většinou dále držet nad nulou. Přes den bude až šest stupňů Celsia.
Postup bojů: Kyjev tvrdí, že za poslední den bylo zabito 430 ruských okupantů.
Čínské protesty v Londýně: Až 300 lidí protestovalo před čínským velvyslanectvím v Londýně proti covidové politice prezidenta Si Ťin-pchinga.
Rusové v noci znovu ostřelovali: Zaměřili se na tři vesnice v Dněpropetrovské oblasti, útoky se obešly bez obětí.
Kritika ministerstva práce: Podle Nejvyššího kontrolního úřadu nemá přehled o tom, jak miliardové dotace z EU pomáhají rodinám.
Amerika zvažuje nabídku společnosti Boeing: Chtějí pro Ukrajinu vyrobit pro nové rakety odpalované ze země s dostřelem až 150 kilometrů.
Válka 1866: Vojenské lesy opravily 14 hrobů padlých v bitvě u Kuřívod v oblasti Ralska na Českolipsku.
Letadlo narazilo do elektrického vedení: Kvůli nehodě malého letadla, které uvízlo v drátech vedení, se v Marylandu ocitlo bez proudu 120 000 lidí.
Proticovidové protesty v Číně: Při demonstracích proti koronavirovým opatřením policisté zbili britského novináře, uvádí stanice Sky News.
Pomoc Ukrajině: Česko jí darovalo zdravotnický materiál za 85 milionů korun. Poslalo lůžka, držáky na infuze, kolečková křesla i obvazy.
Internetových podvodů přibývá: Falešní úředníci, lži a marné čekání na zboží. Lidé by měli být při placení online opatrní, varují policisté.
Platová propast mezi učiteli a učitelkami: Muži dostávají průměrně až o 2500 víc. U vedoucích pozic je rozdíl ještě větší.
Křik, utržená klika, nůž v ruce: Agresivita lidí na úřadech vzrůstá. Chrudimští úředníci dostanou SOS tlačítko. Teplo zdraží o desítky procent: Podívejte se na srovnání napříč republikou. V Plzni se například nezdražuje nic. Dějiny temné i tajemné: Poslechněte si v dnešní epizodě podcastu o tajemné Mata Hari, pravým jménem Hedvice Navrátilové z Moravy.
Proč se v USA tolik střílí: Podle studie je tomu tak kvůli astronomickému počtu zbraní, napsal list The New York Times.
Jako ve válečné zóně: Po výhře Maroka vypukly v Belgii a Nizozemsku nepokoje. Zranili se při nich dva policisté.
Pětidenní celostátní stávka: Jihokorejská vláda se dnes sejde se stávkujícími odbory řidičů kamionů na prvním jednání. Dochází jim na stabách beton.
Chatová horečka opadává: Ceny chat a chalup začaly klesat, po konci covidových uzávěr už o ně není takový zájem.
Na erotice Češi nešetří: I přes nejvyšší inflaci za posledních třicet let jdou v Česku vibrátory na dračku, láká i tvrdý sex.
Covid ve Světě: Po víkendu poznamenaném protesty kvůli protiepidemickým opatřením Čína zaznamenala nejvyšší nárůst případů covidu.
Britská podpora Ukrajině se nemění: Premiér Rishi Sunak dnes slíbí, že jeho vláda udrží nebo zvýší pomoc Ukrajině, informuje Reuters.