Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

V Moravském krasu stále odklízí následky bouřek: Vstup do jeskyní zůstává omezený, návštěvnické středisko bylo do pondělí bez proudu.
Správa železnic kontrolovala přejezdy: Ze 109 prověřených vyžaduje pět desítek úpravy, na některých omezí délku nebo tonáž vozidel, která je smí přejet.
Zlodějky okradly v Ostravě spáče: Muž si zdříml ve vchodu domu, krádež viděli strážníci na kamerách, brzy je zadrželi.
Filipínský soud osvobodil exsenátorku: Zamítl poslední z obžalob za údajné drogové delikty. Leila de Limová byla přes šest let ve vazbě.
Zasedá valná hromada ČEZ: Rozhodne o rozdělení dividendy polostátního gigantu. Na úvod minoritní akcionáři protestovali proti jednacímu řádu.
Hasiči zachraňovali osobu z balkonu: Vyjížděli k požáru kuchyně v domě v Hradecké ulici v Brně.
Průmyslové odbory chtějí vyšší mzdy: Budou vyjednávat o růstu 7 -10 % řekl šéf kováků Durčo. Některé svazy mají požadavky i vyšší.
Důvěra v českou ekonomiku znovu roste: Indikátor meziměsíčně vzrostl o 1,6 bodu na 98 bodů. Optimismus táhli podnikatelé, spotřebitelé jsou skeptičtější.
Cizinec uvázl ve striptýzovém baru v Brně: Muže vysvobodili strážníci, řekl jim, že si v noci do podniku odskočil na toaletu a mezitím ho prý zamkli.
Evropská komise obvinila Apple: Jeho obchod s aplikacemi má porušovat unijní nařízení o digitálních trzích a omezovat hospodářskou soutěž.
Herce z Pirátů z Karibiku zabil žralok: Tamayo Perry zemřel na Havaji, tělo neslo známky útoku dravce. Instruktor surfingu hrál i v Charlieho andílcích.
Následky útoku v Dagestánu: Ruské úřady uvedly, že teroristé zavraždili 15 policistů a 4 civilisty, mrtvých je i pět ozbrojenců.
Lipavský chce přehodnotit ekonomické zájmy: Podle ministra zahraničí musí Česko kvůli ruské agresi více dbát na ochranu dodávek strategických surovin a zboží.
Kláda z kamionu zavinila nehodu: Řidič osobního auta utrpěl zranění po nárazu u Trhového Štěpánova na Benešovsku.
EU schválila čtrnáctý balík sankcí proti Rusku: Postihují 116 osob a firem a zakazují například překládku ruského zkapalněného zemního plynu.
V Ostravě četli rukama: Nevidomí a slabozrací soutěžili ve znalosti Braillova písma.
Továrnu v Jižní Koreji zasáhl smrtící požár: V závodu na výrobu lithiových baterií u metropole Soulu zahynulo nejméně dvacet lidí, hlásí místní média.
EU obejde námitky Maďarska kvůli Ukrajině: Podle šéfa unijní diplomacie Borrella nemá Budapešť veto, protože se zdržela hlasování o využití výnosu z ruských aktiv.
Železničáři opravili trakci v České Třebové: Vlaky na koridoru mezi Prahou a Moravou se rozjíždí. Nabraly hodiny zpoždění.
Ústavní soud má novou místopředsedkyni: Končícího Vojtěcha Šimíčka vystřídá Veronika Křesťanová. Prezident ji jmenuje zítra spolu se dvěma novými soudci.
Požár vlaku zastavil provoz v Praze u Čakovic: Hasiči zasahovali u hořícího podvozku rychlíku v Kbelích. Plameny uhasili. Provoz dráhy obnoví kolem desáté hodiny.
Praha má znovu přímé spojení s Pekingem: Linku provozuje Hainan Airlines a léta třikrát týdně, první Airbus do čínské metropole poletí v pondělí odpoledne.
Na Nové Kaledonii vypukly opět nepokoje: Stoupenci nezávislosti francouzského zámořského území blokovali cesty, zapálili policejní auta.
Bolešiny slavily 500 let: Ves na Klatovsku si připomněla půl tisíciletí od první psané zmínky. Zazpívat přijela Petra Janů. Týden přinese tropické teploty: Bude až 32 stupňů, od úterka se začnou objevovat bouřky, o víkendu i silné.