Ve čtvrtek v poledne přijali policisté na tísňové lince 158 oznámení o požáru v sousedním bytě panelového domu v ulici Luční ve Strakonicích. Na místo jako první přijela hlídka obvodního oddělení Strakonice.

Ze dveří přízemního bytu, ve kterém žije sama 57letá žena, se ozývalo slabé volání o pomoc. Jak uvedla policejní mluvčí Jaromíra Nováková, když policisté dveře vyrazili, z místnosti se začal valit hustý dým, přes který nebylo nic vidět. "V zakouřeném bytě se policistům podařilo najít dýmem omámenou ženu, která ležela na zemi v blízkosti vchodových dveří," dodala mluvčí.

Ženu vynesli na chodbu domu a poté s hasiči ven. Do péče si ji převzali zdravotníci. Žena byla při vědomí, se záchranáři komunikovala. "Došlo u ní k intoxikaci zplodinami hoření a drobným popáleninám," uvedla mluvčí záchranářů Zuzana Fajtlová. Převezena byla ve stabilním stavu na ARO strakonické nemocnice. 

Okolnosti požáru se vyšetřují. "Ženu se podařilo zachránit díky všímavosti sousedů a včasnému příjezdu hlídky," upozornila policejní mluvčí.

Ve středu ráno hořelo v domě v Lužnické ulici.
Požár Fišlovky má mít na svědomí sedmatřicetiletý muž, policisté ho zadrželi

Ještě v podvečer byl v prvním patře paneláku na chodbě cítit pach spáleniny. Přímá svědkyně události Miroslava Polínková, která bydlí o dvě patra výš a přivolala policii, Deníku popsala situaci: "Byla jsem venku ve městě nechat si udělat hlavu u holiče. Když jsem přicházela domů, už tady byl zmatek a všude cítit spálenina. Paní v tom bytě tloukla na dveře a křičela, aby jí lidé otevřeli. Zvenku dveří ale byla koule, tak to nešlo. Měla jsem v ruce telefon, tak jsem zavolala policii. Ta tu byla fakt rychle. A soused, který bydlí přímo nad tímto bytem, volal hasiče, protože už měl sám doma dým. Paní se podařilo zachránit, ale jak se její zdravotní stav vyvíjí, nevím, protože pak jsem odešla."

O tom, co se událo v bytě, může vypovídat ohořelý polštář, který ještě k večeru ležel před panelákem. O zdravotním stavu paní lze usuzovat i z chodítka, které stálo před dveřmi bytu. Paradoxně je tam výtah, který se nesmí použít při požáru a evakuaci osob, takže zachránci museli ženu dolů snést.