Hořet začalo v pátek kolem 22. hodiny. „K požáru byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Blatná a dobrovolné jednotky obcí Blatná, Kadov, Záboří, Sedlice a Lnáře. Z písecké stanice byla na místo povolána automobilová plošina. Operační důstojníci vzhledem k rozsahu požáru a počtu povolaných jednotek vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Velitel zásahu si vyžádal jako posilové jednotky další cisterny. Do Kadova vyjeli profesionální hasiči ze stanice Strakonice, dobrovolní hasiči obce Bělčice a v rámci mezikrajské výpomoci profesionální hasiči ze stanice Horažďovice. Celkem se na požářišti pohybovalo 10 cisteren, 3 dopravní automobily a automobilová plošina." informovala Vendula Matějů.

"Zásah byl komplikovaný, hořelo ve zrekonstruovaném objektu bývalého kravína o půdorysu 20 x 60 metrů, oheň se rozšířil i na několik navazujících dílen. Celá budova byla v době příjezdu hasičů v plamenech. Uvnitř nebyla žádná osoba," líčí situaci. Zásah hasičů po celou noc navíc komplikoval padající sníh a mráz. "Pro hasiče je takový zásah velmi náročný především proto, že hasební voda neodtéká, ale zamrzá jak na hašeném objektu, tak na požární technice a přístupových cestách. Hasiči se proto na požářišti museli pohybovat velmi opatrně," vysvětluje Vendula Matějů.

"Zásah hasiči vzhledem k tomu, že se u truhlárny propadla střecha, vedli vně objektu a z plošiny. Teprve krátce před půl druhou noční byla nahlášena lokalizace požáru, požár se dále nešířil a byl pod kontrolou. Následovalo rozebírání konstrukcí a dohašování. Po čtvrté hodině ranní začal velitel zásahu postupně jednotlivé jednotky vracet zpět na jejich základny. Na místě zůstali blatenští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči obce Bělčice, kteří požářiště monitorují a případně dohašují," doplňuje mluvčí.

Navzdory složitým podmínkám se jednotkám podařilo zabránit šíření požáru na sklad pilin a řeziva, který bezprostředně navazoval na hořící truhlárnu. Zasažená budova je ale zničená, propadla se střecha. Předčasné je zatím mluvit o příčině požáru, kterou experti teprve vyšetřují.