"Všichni vyšli z objektu sami. Na místě je prohlédl lékař záchranné služby. Nikdo nebyl zraněn," uvedla s tím, že lidem close Požár ubytovny v Houžné u Lenory. info Zdroj: Policie ČR zoom_in Požár ubytovny v Houžné u Lenory. bylo potřeba najít náhradní ubytování. "Hasiči jim ze svých zásob poskytli náhradní oblečení," dodala.

Hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Na místo se sjelo devět cisteren a dva automobilové žebříky. "Zasahovali profi hasiči z Vimperka a Prachatic a jednotky SDH obcí Houžná, Volary, Horní Vltavice, Borová Lada a Lenora," upřesnila mluvčí hasičů. Z hořícího domu hasiči vynesli dvě propanbutanové láhve. Zároveň z okolí odtáhli několik osobních aut a čtyřkolku. Policie ČR uzavřela pro kamiony blízkou křižovatku a odklonila dopravu. " Požár zničil ubytovnu v plném rozsahu. Úplnou likvidaci požáru velitel zásahu nahlásil minutu před sedmou ráno," popsala Vendula Matějů. Většina jednotek zásah ukončila, na požářisti jsou nyní pouze už jen některé jednotky dobrovolných hasičů.

close Požár ubytovny v Houžné u Lenory. info Zdroj: Policie ČR zoom_in Požár ubytovny v Houžné u Lenory. Škoda na ubytovně je předběžně vyčíslena na osmnact milionů korun. "Je pravděpodobné, že celková výše škody ještě naroste," uzavřela Vendula Matějů s tím, že příčina požáru je v šetření a vyšetřovatelé se v dalších dnech budou ještě vracet.