Plameny viditelné už zdaleka, kvílení sirén, které podle svědků bylo slyšet až k Vodňanům. Tak vypadala noc z pátku na sobotu v Bavorově. V zemědělském areálu na okraji města směrem na Čepřovice začal hořet sklad plný sena. Na místě zasahovala v noci zhruba čtyřicítka profesionálních i dobrovolných hasičů. 

U nočního zásahu byl i šéf profesionálních hasičů na Strakonicku Ota Šmejkal. "Soustředili jsme se na ochranu okolí a chladili jsme konstrukci. Po dohodě s majitelem vznícené seno necháme vyhořet. Bylo štěstí, že v noci nefoukal vítr a v sobotu přes den vanul směrem od budov a z města," dodal.

Další podrobnosti události uvedla mluvčí Jihočeských hasičů Vendula Matějů. "K požáru seníku 50x20x20 metrů plného balíků sena došlo v pátek po 22. hodině. Byl zasažen v plném rozsahu. Hasiči zabránili rozšíření požáru. Na místo přijely profesionální hasiči z Vodňan a Prachatic i dobrovolné jednotky z Vodňan, Pražáku, Strunkovic nad Blanicí a Bavorova," informovala.  Naštěstí nebyl nikdo zraněn.  

Dohašování nočního požáru stále pokračuje. Ještě v sobotu v poledne bylo vidět mezi hromadami sena v hale plameny. Na místě zůstávají dobrovolní hasiči z Bavorova. Budou tam mít stálý dohled až do úplného konce požáru. To podle zkušeností Oty Šmejkala může být i do pátku.

Deset minut po hasičích se dostal na místo i ředitel Zemcheby Chelčice Jaroslav Muška. Této firmě uskladněné seno patřilo. „Je to smutné, že to takhle shoří, ale nedá se nic dělat. Co s objektem budeme řešit, až po skončení požáru," konstatoval. Příčin podle něj může být víc. „Vzhledem k tomu, že se tam před požárem měřila teplota, a ta byla nízká, samovznícení se mi moc pravděpodobné nezdá," poznamenal.

Vyšetřovatelé HZS po prvotních odhadech zvedli škodu na deset milionů korun. Příčina je podle oficiálních informací zatím stále neznámá, širší šetření začne až po likvidaci požáru.