Plameny seník, ve kterém bylo uložené i dřevo, zachvátily ve čtvrtek 14. dubna po poledni, uhasit se je podařilo až v pátek v poledne.

"Požár byl na tísňovou linku 112 nahlášen ve čtvrtek v 12:42 hodin," upřesnila mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. "Vyjeli k němu profesionální hasiči ze stanice Vodňany, poplach byl vyhlášen postupně také jednotkám SDH obcí Truskovice, Bavorov, Vodňany – Pražák, Chelčice a Vodňany – město. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu."

Plameny zasáhly otevřený přístřešek o půdorysu 30 x 10 metrů, kde bylo uskladněno seno a dříví. "Zasahujícím hasičům se podařilo oddělit hořící přístřešek od vedle stojící budovy," připomněla mluvčí s tím, že deset minut po 14. hodině byla nahlášena lokalizace požáru, tedy že požár je pod kontrolou zasahujících hasičů, dále se nešíří a na požářišti je dostatek zasahujících hasičů a techniky.

"Následovalo velice zdlouhavé vyskladňování všech balíků a jejich dohašování na volném prostranství. Okolo 21. hodiny část jednotek zásah ukončila," dodal mluvčí HZS JčK. "Požářiště však bylo monitorováno po celou noc dvěma jednotkami."

Úplně zlikvidovat požár se podařilo až v pátek 15. dubna v 11:17 hodin Způsobil škodu za 350 tisíc korun. Příčinu jeho vzniku hasiči ještě zjišťují.