„K 18. hodině ukončily zásah některé dobrovolné jednotky. Na požářišti zůstávají všechny dosavadní profesionální jednotky HZS Jihočeskéo kraje, oba odřady, tedy HZS Plzeňského a Středočeského kraje, i technika Záchranného útvaru HZS ČR. Dále není již potřeba dalších shozů, všechny tři vrtulníky se již vrátily na své základny. Budeme také redukovat počet čerpacích stanovišť," popsala situaci v neděli 16. července 2023 večer mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Zasahující jednotky měly v neděli na požářišti v Jetěticích náročný den. Podívejte se na místo požáru očima hasičů. Na fotkách práce zachytil Michal Fanta z HZS Královehradeckého kraje.

Fotogalerie: Hasiči Jihočeského kraje bojují z rozsáhlým požárem lesa u obce Jetětice.

Zásah v lese na Písecku, který postihl rozsáhlý požár v sobotu odpoledne, ale zdaleka nekončí. „Likvidační práce budou pokračovat nepřetržitě po celou noc. Jednotky budou procházet své úseky a dohašovat ohniska, která "vytáhlo" ven slunce nebo která se ukrývala pod kořenovým systémem a byla nalezena termokamerami. Na místě také stále zůstává tankovací kontejner," popsala noční úkoly.

O dalším postupu hašení se rozhodne v pondělí v ranních hodinách. „Podle vývoje situace v noci velitel zásahu rozhodne o případném dalším snížení počtu zasahujících jednotek," naznačila Vendula Matějů optimistický scénář.