„V okamžiku příjezdu první jednotky právě obyvatelé opouštěli zasažený byt a nikdo další se v něm nenacházel. Stejně jako v ostatních bytech na patře. Předsíň a přilehlá místnost byly zasaženy požárem v plném rozsahu,“ řekl tiskový mluvčí jihočeských hasičů Vratislav Malý.

Podle některých ohlasů z Blatné šlo o sociálně slabší rodinu. I když byt není v majetku města, radnice nabídla postiženým možnost ubytování, na kterou zatím podle místostarosty Pavla Ounického nebyla žádná reakce. „Lidem v okolních bytech jsme nabídli vysoušeče,“ dodal Pavel Ounický. „V té době jsme měli jednání o bezpečnosti. Viděli jsme požár na vlastní oči. I přes obrovskou škodu je důležité, že v tom ohnivém pekle nikdo nezůstal,“ uvedl místostarosta.

Deníku se podařilo kontaktovat majitele bytu. "Vůbec nevím, co se stalo, byl jsem v práci. Bylo obrovské štěstí, že manželku z bytu zachránil tchán," uvedl. Zatím bydlí u příbuzných. Nabídku na bydlení od města budou prý případně řešit až později.

MS hokej 2023.
To jsou věci! Loni hrdinové, letos na odpis. Hokejisté v nemilosti. Ale proč?

Hašení probíhalo vnitřkem domu a po ustavení plošiny byl zřízen další útočný proud zvenčí. „Jedna osoba ze zasaženého bytu byla předána k ošetření ZZS,“ doplnil Vratislav Malý. Z bytů o patro níž hasiči evakuovali deset obyvatel.

Hasiči dostali požár pod kontrolu ve 14.07, úplnou likvidaci pak velitel zásahu nahlásil v 15.55 hodin. Škoda byla vyčíslena na tři miliony korun, hodnota zásahem uchráněného majetku pak na 10 milionů. „Tento požár na sídlišti připomíná jak důležité je mít volný průjezd k události a volné nástupní plochy pro požární techniku. Myslete na to prosím až budete parkovat. Děkujeme,“ vzkazují hasiči veřejnosti.

Hodina vítězů - Veronika Jiroušová a Monika Shcesselová.
VIDEO: Hodina vítězů. To jsou nejlepší žáci a nejlepší práce z průmky a učňáku

Příčina vzniku požáru je v šetření.