Požár zahradní chatky v ulici Arch. Dubského ve Strakonicích, ke kterému došlo 29. ledna po jedné hodině v noci, vznikl nešťastnou náhodou. Tento závěr vyšetřování vedl k odložení věci, neboť bylo jednoznačně prokázáno, že nebyl spáchán žádný trestný čin.
Uvedla včera mluvčí strakonické policie Jaromíra Nováková.
Policisté nalezli v požářišti torzo ohořelého těla nezjištěné totožnosti. Pro zjištění totožnosti a příčiny úmrtí policie nařídila soudní pitvu. „V chatce uhořela žena (43), která zde bydlela se svým přítelem (52). Jednalo se o osoby bez domova. V objektu si vytvořili provizorní krb z cihel, na kterém si vařili. Otevřený oheň provizorního krbu se stal toho večera pro ženu osudným. Oba ten večer popíjeli alkohol a poté usnuli v zadní části chatky," pokračovala Jaromíra Nováková.
Oheň přeskočil na dřevěnou podlahu a rychle se začal šířit. Kouř probudil spícího muže. Otevřel dveře do přední části chaty, která však už byla v jednom ohni. „Plameny vyšlehly i do prostor, kde oba usnuli. Muž stačil vyběhnout z chatky, která už byla celá v plamenech, a volal o pomoc. Spící žena v chatce zůstala. Uhořela," dodala mluvčí.
Muž tehdy utrpěl popáleniny II. stupně a byl letecky transportován do popáleninového centra do Prahy.
Součástí vyšetřování požáru a úmrtí je několik znaleckých posudků a odborných vyjádření z oblasti zdravotnictví, soudního lékařství a vyšetřování požárů.