Blatensko
K požáru kombajnu mezi obcemi Lom a Míreč na Blatensku byly v sobotu kolem druhé hodiny odpoledne vyslány profesionální jednotka ze stanice Blatná a jednotky SDH obcí Sedlice a Blatná. Kombajn shořel kompletně. Požár se dále rozšířil na pole s obilím, a to přibližně pět hektarů. Hasiči i tento požár uhasili. Po likvidaci požáru byla na požářiště svolána jednotka SDH obce Lom, která požářiště v dalších hodinách monitorovala. „Příčinou vzniku požáru byla technická závada. Škoda byla stanovena na 1 200 000 korun," dodala mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Vodňany
Osádky pěti cisteren profesionálních hasičů ze stanice Vodňany a jednotek SDH obcí Vodňany, Vodňany – Pražák a Drahonice likvidovaly v sobotu v půl třetí odpoledne ve Vodňanech požár na poli. Požár zasáhl přibližně jeden hektar pole a rozšířil se i na blízký les. Požár byl uhašen přibližně po hodině a půl. Poté se všechny jednotky vrátily na základny. „Příčinou vzniku požáru byla jiskra, která odlétla od žací lišty," vysvětlila Vendula Matějů. Škoda se pohybuje ve výši 13 tisíc korun.

Strakonicko
Na pilno měli v sobotu odpoledne i strakoničtí profesionálové. Za půl hodiny uhasili hasiči požár balíků slámy na valníku za traktorem, ke kterému došlo mezi obcemi Mladějovice a Čejetice. Když hasiči přijeli na místo, stál valník se stovkou hořících balíků na okraji louky u silnice a traktor byl od něj již odpojen. Řidič traktoru neutrpěl žádné zranění a pomocí přenosného hasícího přístroje bránil rozšíření požáru na okolní trávu. K požáru se také dostavili dobrovolní hasiči obcí Kestřany a Čepřovice. Čepřovická jednotka provedla dohašení valníku, jednotka z Kestřan byla odeslána zpět na základnu. Oheň způsobil škodu ve výši dvou tisíc korun. Zásahem se podařilo uchránit majetek v hodnotě 70 tisíc.