Jak upřesnil policejní mluvčí Milan Bajcura, auta stála na parkovišti před panelákem číslo 16. „Dnes ráno (2. dubna 2023) před půl čtvrtou zahořela vozidla Volkswagen Sharan, Toyota Proace a Volkswagen Tiguan. Majitelům byla způsobena škoda za více než 285 000 korun," zmínil s tím, že příčina požáru zatím není jasná.

Policisté pracují jak s verzí, že šlo o technickou závadu na některém z aut, tak s variantou, že oheň někdo zapálil úmyslně. Vzhledem k tomu, že se v této oblasti podobné případy stávají často, není vyloučeno, že na Pražském předměstí skutečně řádí žhář.

Na podzim v Čéčově ulici shořel Renault Kangoo a oheň poškodil i dvě další vozidla, v září v Kubatově ulici hořel obytný vůz, ve kterém dokonce explodovala plynová lahev. Obdobná událost se Škodou Fabia v plamenech a dalšími dvěma poničenými auty poblíž se odehrála i loni v létě.

K tomu, aby se vyšetřovatelé dopátrali pravdy, mohou pomoci i svědectví veřejnosti. „Žádáme případné svědky, kteří se mohli v blízkosti pohybovat nebo kolem projíždět motorovým vozidlem, aby nás kontaktovali na oddělení v ulici 28. října 1, České Budějovice, telefon 974 226 700 nebo případně na lince tísňového volání 158. Přivítáme i případný záznam z palubních kamer a nebo jiných zdrojů na uvedeném místě," vyzývá policejní mluvčí.