Na místo vyslal operační důstojník profesionální a dobrovolnou jednotku hasičů z Tábora. "Po příjezdu zjistili, že hoří uskladněný materiál v kójích chodbě v druhém podlaží čtyřpatrové budovy," uvedl mluvčí jihočeských hasičů Vratislav Malý. Hasiči zahájili evakuaci obyvatel z bytů v zasaženém prostoru. Tři lidi zachránili výškovou technikou a po schodech bylo vyvedeno sedm obyvatel ve vyváděcích maskách. Z patra pod místem požáru opustilo své byty 31 lidí před příjezdem a při příjezdu jednotek. Hasiči zachránili také čtyři psy.

Podívejte se na video zasahujícího hasiče | Video: HZS Jihočeského kraje

Jak dále uvedl mluvčí jihočeských hasičů Vratislav Malý, čtyři osoby byly intoxikovány zplodinami hoření, hasiči je předali do péče záchranářů. Hašení ztěžovaly těžké kovové dveře do jednotlivých kójí. Aby se hasiči dostali k ohnisku požáru, bylo nutné použít hydraulické nástroje.

Velitel zásahu vyžádal na místo evakuační autobus, který poskytl obyvatelům přístřeší na místě. Náhradní ubytování řeší město. Na místě zasahovalo šestnáct hasičů, čtyři cisternové stříkačky a automobilový žebřík.

Požár byl zlikvidován v 5.20 hodin, příčina požáru a výše škody jsou v šetření.