První výjezd roku 2015 čekal profesionální hasiče na Strakonicku 1. ledna ani ne čtyřicet minut po půlnoci. K požáru budovy do obce Litochovice vyjelo pět cisteren ze stanice Strakonice a z jednotky SDH Volyně a Litochovic. Při jejich příjezdu se ukázalo, že se jedná o požár střechy v plném rozsahu. Byla jím zasažena střecha budovy nad obytnou částí a částí stodoly. "Souběžně s hasebními pracemi jednotky prováděly ochlazování okolí," uvedl za Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje Martin Novotný. Při události nebyla zraněna žádná osoba. Požárem vznikla škoda za půl milionu korun. Příčina je v šetření.

Asi ve čtvrt na šest zasahovali profesionální hasiči z vodňan u dopravní nehody se zraněním na komunikaci ve směru na Písek. Jednotka po dojezdu na místo pomohla se zajištěním jedné zraněné osoby, kterou následně odvezla zdravotnická záchranná služba. Osobní vozidlo bylo mimo komunikaci. 

Další dopravní nehoda následovala v 7 hodin. K ní vyjela profesionální jednotka ze stanice Blatná. Jednalo se o osobní automobil, který sjel z vozovky. Hasiči vůz vytáhli a vrátili se na základnu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.