Jaký je váš největší sportovní úspěch?
Řekl bych, že má účast v národním týmu České fotbalové reprezentace lékařů, bylo to v roce 2013 v Budapešti. Český tým tehdy vybojoval 2. místo. A byl jsem také dvakrát nejlepším střelcem nižší futsalové soutěže Písek.

Máte raději kolektivní nebo individuální sporty?
Raději mám kolektivní sporty, je zde více faktorů, které rozhodují o výsledku, a to se mi zdá zajímavější. Ke kolektivnímu sportu patří i parta lidí, kteří společně sdílejí úspěch i prohry a mohou se scházet i mimo sportovní utkání a debatovat o sportovních, společenských a rodinných událostech. Ale mám rád i individuální "sport" šachy, kterým se věnuji od konce základní školy na amatérské soutěžní úrovni. V šachu jedna chyba většinou vede k prohře, na rozdíl od fotbalu.

Logo Zaměstnanecká liga 2022Logo Zaměstnanecká liga 2022Zdroj: archiv Deník

Jaký sport vás nejvíce bavil jako dítě?
Organizovaně fotbal a šachy. Ale důležitou součástí mého života tehdy byly běžné každodenní dětské aktivity, "neorganizované", aktivity bez dozoru rodičů či trenérů na sídlišti maloměsta, ve kterém jsem v 80. a 90. letech jako dítě žil. Prostě se šlo "ven".

Jaký jste si dal v životě "vlastňák"?
Nevím přesně, co se pod otázkou skrývá… Možná to, že jsem hrál i s nedoléčenými zraněními a při nemoci, a to často tělu neprospělo. Ale nikdy nevíte, kolik těch zápasů ještě bude… tak na co se šetřit. Jako lékař bych toto asi říkat neměl…

Komu byste dali červenou kartu a za co?
Ve sportu bych dal červenou kartu tomu, kdo chce vyhrát za každou cenu i přes nefér jednání. Jak na hřišti, tak ve sportovním zákulisí.